Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Berlin: Kądzioła i Szałankiewicz przegrali dwa tie-breaki

WT Berlin: Kądzioła i Szałankiewicz przegrali dwa tie-breaki

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz od porażek rozpoczęli berliński Grand Slam. Polacy po przegrali mecze z Łotyszami Plavins/Smedins oraz z Niemcami Brinkiem i Reckermannem po tie-brekach. Jutro będą walczyć o pozostanie w turnieju.

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz po niezłym występie w Gstaad (miejsca 9-16) rozbudzili nadzieje kibiców na dalsze dobre wyniki. Niestety, Polacy w Berlinie trafili do niezwykle mocnej grupy. Na początek zagrali przeciwko łotewskiej parze Martins Plavins/Janis Smedins. Biało-czerwoni rozpoczęli ten mecz bez żadnego respektu dla rozstawionych z nr 12 w turnieju przeciwników. Łotysze w pierwszym secie zostali rozbici do 13. W drugiej partii nasi zawodnicy pozwolili rywalom na uzyskanie kilkupunktowej przewagi, której nie byli w stanie już odrobić. O wyniku miał zdecydować tie-break. Po wyrównanej walce górą byli Łotysze, którzy wygrali 15:13.

Drugim grupowym meczem Polaków był trudny pojedynek z niemiecką parą Julius Brink/Jonas Reckermann. Nasi siatkarze zaczęli go wyśmienicie i – podobnie jak w meczu z Łotyszami – pewnie wygrali pierwszego seta. Niemcy jednak szybko uporządkowali swoją grę i w drugim secie wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, której nie oddali już do końca. Podobny przebieg miała trzecia, decydująca partia, w której Brink i Reckermann wygrali 15:13. Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz jutro zmierzą się w ostatnim spotkaniu grupowym z amerykańską parą Keenan/Mayer. Przegrany odpadnie z turnieju, zwycięzca zajmie trzecie miejsce w grupie i będzie grać dalej.