Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Witold Jagła: Wracamy z poczuciem radości i spełnienia

Witold Jagła: Wracamy z poczuciem radości i spełnienia

fot. archiwum

- Bardzo cieszymy się, że udało nam się wywalczyć ten brązowy medal. Prawda jest taka, że mogliśmy wyjechać z Proszowic bez krążka i z czwartym miejscem - podsumował wstęp swojego zespołu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Witold Jagła.

pzps.pl: Serdecznie gratuluję brązowego medalu XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżowej w Sportach Letnich Małopolska 2012. Drużyna przez pana prowadzona bez większych problemów pokonała ekipę ze Śląska 3:1 w meczu o 3 miejsce.

Witold Jagła: – Mecz przeciwko drużynie z województwa śląskiego był bardzo trudny. Mieliśmy bardzo wymagającego przeciwnika, dlatego ta wygrana bardzo cieszy. W trzecim secie pojawił się mały przestój w grze. Często się tak zdarza, że przy prowadzeniu 2:0 doznaje się porażki, ale cieszymy się bardzo, że wygraliśmy, ponieważ przeciwnik zawiesił poprzeczkę bardzo wysoko. Wydaje mi się, że z wielką przyjemnością kibice oglądali ten mecz.

Pomimo widocznego po zawodniczkach zmęczenia, wynikającego z tego, że mecz o brąz odbywał się w piątym dniu turnieju, dziewczyny dały z siebie wszystko.– W dziewczynach, kobietach podobno są bardzo duże pokłady potencjału, który wykorzystują mimo ciężkich warunków. Wszystkie zawodniczki miały bardzo ciężkie warunki, ponieważ temperatura na hali wynosiła około 30 stopni. Pomimo tego były w stanie wykrzesać wszystkie siły na mecz o brązowy medal. Bardzo dużo walczyły, szczególnie w obronie. Słowa uznania należą się obu zespołom.

W niedzielę szczęście wam dopisało, ale w sobotnim półfinale trochę go zabrakło…

– Bardzo cieszymy się, że udało nam się wywalczyć ten brązowy medal. Prawda jest taka, że mogliśmy wyjechać z Proszowic bez krążka i z czwartym miejscem. Zawsze jak wygrywa się ostatni mecz, to wraca się z poczuciem radości i spełnienia. W sobotę byliśmy blisko wygranej, ale trzeba pamiętać, że to jest turniej. Każdego dnia zawodniczki mają różną dyspozycję, nie zawsze trafia się z formą. W sobotę po prostu nie byliśmy w najlepszej dyspozycji. Cieszy natomiast to, że w niedzielę dziewczyny zagrały bardzo dobrze i zdobyły ten brązowy medal.

XVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży za nami. Co dalej z przyszłością zawodniczek, które brały w niej udział?

– To jest drużyna oparta na zespołach z województwa pomorskiego. W naszej drużynie grało sześć zawodniczek z Gedanii Gdańsk, a także dziewczyny z UKS-u Orzeł Malbork oraz po jednej zawodniczce z klubu z Łeby i Rumi. Po turnieju wrócą one do swoich klubów. Będą brały udział w rozgrywkach klubowych. Praktycznie dla wszystkich była to ostatnia impreza, w której mogły wziąć razem udział, ponieważ następną kategorią wiekową, w jakiej mogą wziąć udział, to już kadetki.

Która zawodniczka pana zdaniem z drużyny województwa pomorskiego ma szansę na zaistnienie w profesjonalnej, seniorskiej siatkówce?

– Jest kilka zawodniczek, które mają potencjał i szansę na zaistnienie w seniorskiej siatkówce. W mojej ocenie największe szanse ma Magda Damske, która swoją naukę i karierę będzie rozwijać w Szkole Mistrzostwa Sportu w Sosnowcu. Ma znakomite warunki fizyczne, przy tym doskonałą motorykę. Myślę, że jeśli poprowadzi się ją dobrze technicznie i będzie chłonna tej wiedzy, to może być z niej druga Małgorzata Glinka.

* Autor/Źródło: Katarzyna Porębska (pzps.pl)

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved