Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Luana de Paula na francuskich parkietach

Luana de Paula na francuskich parkietach

fot. archiwum

Po trzech latach spędzonych w zespole Budowlanych Łódź, w marcu z drużyną pożegnała się brazylijska środkowa, Luana de Paula. Siatkarka podpisała właśnie kontrakt z francuskim klubem żeńskiej ektraklasy Pays d'Aix Venelles Volley-Ball.

Po udanym początku występów w PlusLidze Kobiet, w minionym sezonie brazylijska siatkarka nie spełniła oczekiwań, jakie pokładał w niej sztab szkoleniowy łódzkiego klubu.

Po rozwiązaniu umowy de Paula znalazła zatrudnienie we francuskiej ekstraklasie kobiet. Podpisała kontrakt z Pays d’Aix Venelles Volley-Ball.

Wzmocnienia tego klubu są częścią planu, który zakładał zbudowanie drużyny z młodych i utalentowanych zawodniczek, wspieranych przez doświadczone siatkarki. Brazylijka, zdaniem sztabu szkoleniowego, ma wnieść do tej drużyny charakterystyczną dla siatkówki z Ameryki Południowej żywiołowość i energię.W ramach przygotowań kadrowych do następnego sezonu ligowego PAVVB,  oprócz 27-letniej środkowej, do swojej ekipy przyłączył ostatnio także Sarę Schermerhorn ze Stanów Zjednoczonych.

źródło: inf. własna, pavvb.fr

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved