Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Brazylia w Londynie w takim samym składzie jak w Sofii

Brazylia w Londynie w takim samym składzie jak w Sofii

fot. archiwum

Rozczarowani występem w Lidze Światowej Brazylijczycy pracują nad formą w swojej bazie w Saquaremie. Trener Bernardo Rezende powiedział, że o ile nic się nie zmieni, to do Londynu pojadą ci sami zawodnicy, którzy rywalizowali niedawno w Sofii.

– Jesteśmy smutni, ale wiemy, że ostateczny cel w tym sezonie jest jeszcze przed nami. Dlatego nie możemy zrezygnować – powiedział Bruno Rezende. – Nikt nie myśli o porażce. Teraz jesteśmy na dwa tygodnie przed debiutem na tegorocznych igrzyskach olimpijskich i nie myślimy o tym, co się stało. Ta grupa już dowiodła, do czego jest zdolna – powiedział z kolei Sergio. – Dostaliśmy lekcję podczas Ligi Światowej, ale teraz musimy skupić się na tym, co jest naszym marzeniem, naszym celem, czyli igrzyskach olimpijskich – dodał Murilo. Brazylijczycy aktualnie trenują przed igrzyskami i jak zapowiedział trener Bernardo Rezende, o ile nie zajdą nieprzewidziane okoliczności, do Londynu poleci ta sama dwunastka, która brała udział w Final Six. Ten skład przegrał w fazie grupowej kolejno 0:3 z Kubą i 2:3 z Polską i nie awansował do półfinału, po raz pierwszy od 1998 roku. Oznacza to, że do Londynu powinni polecieć następujący zawodnicy:

Rozgrywający:
Bruno Rezende
Ricardo Garcia

Atakujacy:
Leandro Vissotto
WallacePrzyjmujący:
Murilo Endres
Giba
Dante Amaral
Thiago Alves

Środkowi:
Rodrigao
Lucas
Sidao

Libero:
Sergio

Szkoleniowiec reprezentacji Brazylii zastanawia się, kto z pary Dante/Giba będzie obok Murilo pierwszoszóstkowym przyjmującym. Obaj zawodnicy ostatnio zmagali się z problemami zdrowotnymi. Stwierdził dodatkowo, że aktualnie Bruno jest w lepszej dyspozycji niż Ricardo. Swój występ w Londynie Brazylia rozpocznie 29 lipca meczem z Tunezją, a następnie zmierzy się też z USA, Rosją, Serbią i Niemcami. Cztery lata temu w Pekinie Canarinhos zdobyli srebrny medal, przegrywając w finale 1:3 z USA.

źródło: cbv.com.br, globoesporte.globo.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved