Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Ljubow Sokołowa powraca do reprezentacji

Ljubow Sokołowa powraca do reprezentacji

fot. archiwum

Rosyjska federacja podała nazwiska 12 zawodniczek, które w Londynie walczyć będą o medale. Na liście powołanych znalazła się Ljubow Sokołowa, która jeszcze w czerwcu ogłosiła zakończenie kariery reprezentacyjnej.

W fazie grupowej turnieju olimpijskiego Rosjankom przyjdzie się zmierzyć z trudnymi przeciwniczkami – reprezentacjami Turcji, Korei, Chin, Brazylii, USA i Serbii. Jak zapewnia jednak Ljubow Sokołowa, Sborna nie jedzie do Londynu tylko po to, żeby zagrać w turnieju, ale aby walczyć o wyższe cele.

To właśnie powrót 35-letniej zawodniczki jest największym zaskoczeniem. Jeszcze w czerwcu siatkarka ogłosiła zakończenie kariery reprezentacyjnej. – Jej występ na igrzyskach olimpijskich jest bardzo mało prawdopodobny – komentował wtedy menadżer Rosyjskiej Federacji Siatkówki, Wladislaw Fadiejew.

Sokołowej zabrakło w kadrze, która w Japonii wywalczyła prawo gry w igrzyskach. Pojawia się zatem pytanie, czy zawodniczka będzie gotowa przygotować formę, by pomóc drużynie w Londynie (do rozpoczęcia igrzysk zostały niespełna trzy tygodnie). – Może nie sto procent, ale mam nadzieję, że przed rozpoczęciem turnieju uda mi się osiągnąć dwie trzecie swojego idealnego poziomu – przyznała siatkarka.Obok Sokołowej w kadrze znalazła się także inna bardzo doświadczona siatkarka, Jewgienija Estes (zawodniczka debiutowała w wieku 17 lat podczas igrzysk w Barcelonie w 1992, a turniej w Londynie będzie jej szóstym turniejem olimpijskim). – Jeszcze nigdy nie zdobyłam złota olimpijskiego. Chciałabym to zmienić w Londynie – przyznała 36-latka.

Powołanie otrzymała także Tatiana Koszeliewa, która walczyła z kontuzją pleców od turnieju kwalifikacyjnego w Ankarze. Sztuka ta nie udała się Lesji Machno, która zmagania koleżanek będzie musiała oglądać w TV.

Ostatnim sprawdzianem Rosjanek przed igrzyskami będzie turniej turniej Edison Alassio Cup we Włoszech (15-17 lipca). Oprócz gospodyń zagrają w nim także Rosjanki i Turczynki.

Skład reprezentacji Rosji na Igrzyska Olimpijskie w Londynie:

Rozgrywające:
Jewgienija Starcjewa,
Anna Matijenko

Skrzydłowe:
Jekatierina Gamowa,
Ljubow Sokołowa,
Jewgienija Estes,
Natalia Obmoczajewa (Gonczarowa),
Tatiana Koszeliewa

Środkowe:
Maria Borisjenko,
Maria Pieriepiełkina,
Julia Mierkułowa

Libero:
Swietłana Kriuczkowa,
Jekierina Ułanowa (Kabeszowa)

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved