Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Weterani Mastrangelo, Fei i Papi po raz czwarty na igrzyskach

Weterani Mastrangelo, Fei i Papi po raz czwarty na igrzyskach

fot. archiwum

Podobnie jak w wielu krajach, również we Włoszech wszystko stało się jasne - Mauro Berruto podał do wiadomości skład reprezentacji Włoch. Na ustach wszystkich jest trio Mastrangelo-Papi-Fei, dla którego będzie już to czwarty występ na olimpijskich arenach.

Przypomnijmy, że na ostatnich igrzyskach olimpijskich w Pekinie ekipę włoską prowadził obecny trener reprezentacji Polski, Andrea Anastasi wraz z Andreą Gardinim. Włosi zajęli wówczas czwartą pozycję – przyjętą w kraju z dużym rozczarowaniem. Warto również wspomnieć, że to właśnie siatkarze z Półwyspu Apenińskiego stanęli biało-czerwonym w ćwierćfinale na przeszkodzie w dalszym „podboju” Pekinu. Okazja do rewanżu nadejdzie bardzo szybko – obie drużyny staną naprzeciw siebie w meczu inaugurującym rywalizację w grupie A.

Pewnym zaskoczeniem w składzie Mauro Berruto niewątpliwie jest obecność dwóch libero Andrei Bariego i Andrei Giovi. Tym samym włoski szkoleniowiec zmuszony był ograniczyć liczbę przyjmujących do czterech (na tej pozycji też bez niespodzianek). „Samotny” Michał Łasko na ataku nie stanowi już zaskoczenia.

Dla trojga zawodników – Luigi Mastrangelo, Samuele Papiego i Alessandro Feiego – zbliżający się turniej olimpijski będzie szczególny, bowiem już po raz czwarty w karierze będą mieli możliwość rywalizować na olimpijskich parkietach. Emanuele Birarelli ma na swoim koncie występ w Pekinie, pozostała część zawodników to debiutanci. 

Ekipa Azzurrich na igrzyska olimpijskie w Londynie
Rozgrywający
Dragan Travica
Dante Boninfante

Środkowi
Emanuele Birarelli
Alessandro Fei
Luigi Mastrangelo

Libero
Andrea Bari
Andrea Giovi

Atakujący
Michał Łasko

Przyjmujący
Cristian Savani
Ivan Zaytsev
Simone Parodi
Samuele Papi

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved