Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Szwajcarski Grand Slam dla Amerykanów

Szwajcarski Grand Slam dla Amerykanów

fot. archiwum

Jacob Gibb i Sean Rosenthal zdobyli złoty medal w FIVB Grand Slam rozgrywanym w szwajcarskim Gstaad. Amerykanie pokonali Brazylijczyków Alisona i Emanuela. Brąz przypadł w udziale Włochom, Daniele Lupo i Paolo Nicolai.

Już na początku pierwszej partii Włosi uzyskali dwupunktową przewagę, która utrzymywała się do stanu 10:8. Wówczas punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Daniele Lupo, powiększając prowadzenie do trzech oczek (11:8). Amerykanie nie zamierzali się poddawać, a po akcji Phila Dalhaussera, podczas której zawodnik wykazał się niesamowitym refleksem w grze obronnej, prowadzenie Europejczyków stopniało do stanu 12:11. Jednak wkrótce sytuacja się odwróciła i po błędach duetu ze Stanów Zjednoczonych Ameryki było 14:11 dla Lupo/Nicolai. Prowadzenie Włochów nie utrzymało się długo, bowiem rywale błyskawicznie zbliżyli się na 14:15, a po kontrze Dalhaussera remisowali 17:17. Gra bardzo się wyrównała. Dopiero przy stanie 19:10 w ataku pomylił się Tood Rogers, dzięki czemu ekipa z Italii prowadziła w meczu 1:0.

W drugiej odsłonie meczu Amerykanie tylko na moment, przy stanie 2:1 byli na prowadzeniu. Włosi wyrównali, a po kontrze Nicolai prowadzili 5:3, jednak po chwili był już remis 5:5. Przewaga siatkarzy z Półwyspu Apenińskiego coraz bardziej zaczęła się zarysowywać od stanu 7:5. Duet ze Stanów Zjednoczonych Ameryki miał problemy ze skończeniem ataku. Po punktowym bloku Lupo w Gstaad było już 13:9, a po jego asie serwisowym 16:10. Kiedy wydawało się, że Włosi medal mają już w kieszeni, do ataku ruszyli Rogers/Dalhausser, zbliżając się na 16:18. Końcówka seta należała do Europejczyków, którzy wygrali drugą partię 21:18, sięgając tym samym po brązowy medal Grand Slam w Szwajcarii.

Nicolai/Lupo – Rogers/Dalhausser 2:0
(21:19, 21:18)
W meczu finałowym pogromcy Włochów, Alison/Emanuel, nie potrafili sprostać amerykańskiej parze plażowej Jacob Gibb/Sean Rosenthal. Brazylijczycy już w pierwszej partii nie dali rady napierającym siatkarzom z Ameryki Północnej, przegrywając 21:17. Także w drugiej partii nie potrafili znaleźć recepty na doskonale grających Gibba i Rosenthala, którzy również tego seta rozstrzygnęli na swoją korzyść, zwyciężając 21:17 i w całym spotkaniu 2:0.

Alison/Emanuel – Gibb/Rosenthal 0:2
(17:21, 17:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved