Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Skandal po meczu Polska – Bułgaria! Bartman: Pastuchy

Skandal po meczu Polska – Bułgaria! Bartman: Pastuchy

fot. archiwum

Do gwizdów i niezadowolenia kibiców po przegranych spotkaniach zdążyliśmy się już przyzwyczaić, nawet na siatkarskich arenach, ale to, co miało miejsce wczoraj w Sofii, przeszło ludzkie pojęcie. - Czegoś takiego jeszcze nie przeżyłem - zaznacza Andrea Anastasi.

Wydarzenia z drugiego półfinałowego spotkania Ligi Światowej na długo pozostaną w pamięci kibiców nie tylko w Polsce. Mało tego, że gospodarze turnieju finałowego w pojedynku z Polakami popełnili w zaledwie trzech setach aż 27 błędów, ale swoje trzy grosze musiała dorzucić bułgarska publiczność. Kibicom w Sofii nerwy zaczęły puszczać nie tylko wtedy, gdy mylili się ich ulubieńcy, ale również gdy pomyłki zdarzały się arbitrom. – Sędziowie pomylili się kilkakrotnie więcej razy na naszą korzyść, ale taka jest siatkówka, taki jest sport. Z tą sytuacją też trzeba umieć sobie poradzić – skomentował całą sytuację najskuteczniejszy w całym meczu Bartosz Kurek.

Widzowie zgromadzeni w hali Armeec Arena niestety nie utrzymali nerwów na wodzy, a ich zachowanie przypominało raczej zwyczaje znane ze stadionów piłkarskich. Zaraz po zakończeniu spotkania z trybun w kierunku boiska poleciały papierowe kulki, zapalniczki, monety, butelki, plastikowe kubki i wszystko, co mieli pod ręką sympatycy gospodarzy. – Czegoś takiego jeszcze nie przeżyłem. Musieliśmy bardzo szybko uciekać z parkietu, bo inaczej mogłaby stać się tragedia – powiedział po spotkaniu trener biało-czerwonych Andrea Anastasi.

Polacy błyskawicznie udali się do szatni, a w drodze do autokaru eskortowała ich policja. Postawę zarówno bułgarskich kibiców, jak i arbitrów bez ogródek ocenił Zbigniew Bartman.Zachowanie sędziów liniowych i kibiców to jest skandal. Innym określeniem niż pastuchy nie można ich nazwać – wycedził atakujący reprezentacji Polski.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved