Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Rosjanki triumfują w Pucharze Jelcyna, nagroda dla Kasprzak

Rosjanki triumfują w Pucharze Jelcyna, nagroda dla Kasprzak

Reprezentacja Rosji odniosła zwycięstwo w Pucharze Jelcyna, jednym z ostatnich sprawdzianów formy przed walką w igrzyskach olimpijskich w Londynie. Rosjanki nie przegrały żadnego spotkania, a w ostatnim dniu rywalizacji pokonały ekipę włoską.

Na zakończenie turnieju o Puchar Jelcyna siatkarki Sbornej pokazały dobrą formę w starciu z reprezentacją Włoch. Pierwsze dwa sety spotkania przebiegały pod dyktando Rosjanek, z akcji na akcję grających coraz lepiej (25:23, 25:18). W trzeciej partii Włoszki wreszcie wkroczyły do gry. Cóż z tego, skoro kilkukrotnie traciły, wydawałoby się, bezpieczną przewagę. Ostatecznie set padł łupem gospodyń turnieju (25:22). Za najbardziej wartościową zawodniczkę rywalizacji uznano liderkę reprezentacji Rosji Jekarierinę Gamową. Wśród nagrodzonych zawodniczek znalazł się również polski akcent – Kinga Kasprzak jako najlepiej serwująca turnieju.