Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plaża Open: Turniej w Bielsku-Białej przeszedł do historii

Plaża Open: Turniej w Bielsku-Białej przeszedł do historii

fot. archiwum

Kolejny turniej z cyklu Plaża Open za nami. W Bielsku-Białej emocji nie brakowało zarówno w męskim, jak i żeńskim turnieju. Wśród pań triumfowały Aleksandra Filip i Izabela Soja, wśród panów - Wojciech Włodarczyk i Kamil Kwasowski.

Ostatni dzień turnieju w stolicy Podbeskidzia rozpoczął się od spotkań ćwierćfinałowych, zarówno w turnieju męskim, jak i damskim. Wśród pań najciekawiej zapowiadała się rywalizacja pomiędzy parą Lis/Szczytowicz a Komisarczyk/Adamska. Kibice licznie zgromadzeni w niedzielne przedpołudnie na trybunach nie mogli czuć niedosytu po zakończeniu wspomnianego spotkania. Z obu stron mogliśmy dojrzeć kapitalne obrony czy ataki. Znana z PlusLigowych parkietów Małgorzata Lis wykorzystywała swoje doskonałe warunki fizyczne, często atakując swobodnie nad blokiem rywalek. Ostatecznie po zaciętym, trzysetowym spotkaniu lepsza okazała się para Komisarczyk/Adamska, która jak się później okazało, uległa jedynie parze Soja/Filip w wielkim finale turnieju w Bielsku-Białej. Na najniższym stopniu podium tym razem znalazł się duet Giemza/Staszak.Znamy się z przeciwniczkami bardzo dobrze, często z nimi trenujemy oraz spotykamy się na turniejach akademickich. Dzięki temu wiedziałyśmy, czego możemy się spodziewać po rywalkach – powiedziała po spotkaniu Aleksandra Filip. Dla pary Soja/Filip nie był to pierwszy sukces w karierze. – Jeśli chodzi o nasze wcześniejsze sukcesy w siatkówce plażowej, to w zeszłym roku wywalczyłyśmy mistrzostwo Polski w akademickich mistrzostwach Polski. W tym roku wywalczyłam wicemistrzostwo. W najbliższym czasie wybieramy się również na akademickie mistrzostwa Europy – dodała Izabela Soja.

Turniej męski już od samego początku zachwycał widownię poziomem rywalizacji. Nie inaczej było podczas finałowego dnia zawodów na kąpielisku „Start” w Cygańskim Lesie. Do finałowej czwórki po morderczych bojach awansowały duety: Włodarczyk/Kwasowski, Baca/Matyja, Brzeziński/Andrys oraz Orczykowski/Kożuch. W meczu o trzecie miejsce lepsi od duetu Baca/Matyja okazali się Orczykowski/Kożuch. Z kolei w wielkim finale spotkały się bezsprzecznie dwie najlepsze pary tego turnieju, a więc Marcin Brzeziński w parze z Romanem Andrysem oraz Wojtek Włodarczyk z Kamilem Kwasowskim. Po kapitalnym spotkaniu, trzymającym niemal do samego końca w napięciu, lepsi okazali się być Kamil Kwasowski/Wojciech Włodarczyk. Jednak widownia długo po zakończeniu tego pasjonującego widowiska mocno oklaskiwała obie pary.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved