Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Ball Tour 2012: „Czarny koń” zwycięża w Ustroniu Morskim

Beach Ball Tour 2012: „Czarny koń” zwycięża w Ustroniu Morskim

fot. archiwum

Rewelacyjnie spisujący się duet Grzegorz Klimek/Piotr Kantor wygrał pierwszy turniej eliminacyjny Beach Ball Tour 2012. W finale pokonali faworytów: Dominika Witczaka i Rafała Matusiaka. Trzecie miejsce zajęła para Łukasz Kaczmarek/Sebastian Kaczmarek.

Najważniejsze mecze Beach Ball Tour 2012 w Ustroniu Morskim były bardzo emocjonujące, a zawodnicy wspięli się na wyżyny swoich umiejętności. Oba półfinały były pojedynkami doświadczenia z młodością. W pierwszym z nich czarny koń rozgrywek – Grzegorz Klimek/Piotr Kantor – z łatwością pokonał w dwóch setach młodą parę Maciej Kosiak/Maciej Rudol. Drugi półfinał był bardzo emocjonujący. Aktualni Mistrzowie Europy do lat 18 Łukasz i Sebastian Kaczmarkowie zaczęli mecz z Witczakiem i Matusiakiem od mocnego uderzenia i wygrali pierwszego seta do 17. Potem do głosu doszli rutynowani siatkarze i po bardzo wyrównanym tie-breaku zwyciężyli 16:14 i awansowali do finału.

W meczu o trzecie miejsce Sebastian i Łukasz Kaczmarek pewnie, w dwóch setach zwyciężyli parę Maciej Kosiak/Maciej Rudol. Szczególnie efektownie spisywali się w drugim secie, w którym przegrywali już trzema punktami, ale potrafili dogonić rywali i ostatecznie wygrali 21:19. Jest to niewątpliwie sukces pary z Krotoszyna, która do turnieju głównego dostała się przez piątkowy turniej eliminacyjny.

Finał dostarczył wielu emocji, a poziom spotkania był bardzo wysoki. Skład finału był zaskakujący, ale pokazał, że zeszłoroczni medaliści mistrzostw Polski utrzymują się w wysokiej formie. Zdecydowanie najlepiej podczas turnieju w Ustroniu Morskim spisywała się para Rafał Matusiak/Dominik Witczak i to oni byli faworytami do zwycięstwa. Jako jedyni nie doznali porażki, a w przeciągu całego turnieju prezentowali równą, wysoką dyspozycję. Klimek z Kantorem byli czarnym koniem rozgrywek, gdyż  w drodze do turnieju głównego musieli przebrnąć przez fazę eliminacji. W pierwszym secie finału potężne ataki Witczaka oraz jego atomowe serwisy sprawiały wiele trudności duetowi Klimek/Kantor. W drugiej połowie seta do głosu doszli jednak niespodziewani finaliści. Klimek i Kantor lepiej rozegrali końcówkę seta i wygrali pierwszą odsłonę 21:19. Drugą partię lepiej zaczęli podrażnieni porażką w pierwszym secie Witczak i Matusiak. Szybko wypracowali kilkupunktową przewagę i kontrolowali przebieg wydarzeń. Na domiar złego, w końcówce seta Grzegorz Klimek zgłosił problemy z kolanem, co z pewnością wpłynęło na końcówkę seta. Tie-break był bardzo zacięty. Już na początku partii Klimek z Kantorem osiągnęli dwupunktową przewagę i wydawało się, że zmierzają po zwycięstwo. Jednak od stanu 9:7 para Witczak/Matusiak zaczęła lepiej bronić i wyrównała stan tie-breaka na 10:10. Końcówka to wymiana punkt za punkt ale ostatnie słowo należało do Piotra Kantora i Grzegorza Klimka, którzy nieoczekiwanie została zwycięzcami pierwszej eliminacji Beach Ball Tour 2012 w Ustroniu Morskim.Wyniki

Ćwierćfinały
Rudol/Kosiak- Kaczmarek/Kaczmarek 2:1
(19:21, 21:10, 20:18)
Matusiak/Witczak – Sińczak/Kiernoz 2:0
(21:17, 21:16)
Kaczmarek/Kaczmarek – Melnarowicz/Radojewski 2:0
(21:14, 21:16)
Klimek/Kantor – Sińczak/Kiernoz 2:0
(21:19, 21:17)

Półfinały
Klimek/Kantor – Rudol/Kosiak 2:0
(21:17, 21:17)
Kaczmarek/Kaczmarek – Matusiak/Witczak 1:2
(21:17, 19:21, 14:16)

Mecz o 3. miejsce
Kaczmarek/Kaczmarek – Rudol/Kosiak 2:0
(24:22, 21:19)

Finał
Matusiak/Witczak- Klimek/Kantor Piotr 1:2
(19:21, 21:16, 13:15)

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved