Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Bartosz Kurek MVP turnieju finałowego Ligi Światowej

Bartosz Kurek MVP turnieju finałowego Ligi Światowej

Reprezentacja Polski siatkarzy odniosła historyczny sukces pokonując w finale Ligi Światowej reprezentację Stanów Zjednoczonych 3:0. Najlepsi zawodnicy turnieju zostali uhonorowani specjalnymi wyróżnieniami. To najważniejsze - MVP - powędrowało do Bartosza Kurka.

Nie jest to jednak jedyne wyróżnienie dla biało-czerwonych. Jako pierwszy nagrodę indywidualną odebrał bowiem Zbigniew Bartman, który został uznany za najlepszego atakującego turnieju. W przeciągu imprezy atakował on ze skutecznością 52,94%. W dzisiejszym meczu z USA popularny „Zibi” zapunktował tym elementem czternaście razy. Zaraz po nim nagrodę dla najlepiej blokującego odebrał Marcin Możdżonek, który zatrzymał atak rywala w tym turnieju aż dwanaście razy. Dziś kapitan biało-czerwonych opuścił boisko z drobną kontuzją w pierwszym secie, ale zdołał zaliczyć jedno punktowe zastawianie. Po dwóch reprezentantach Polski po swoją nagrodę dla najlepszego zagrywającego udał się Clayton Stanley. Reprezentant USA od lat jest znany ze swojego piekielnie mocnego serwisu. W meczu z Polakami popisał się trzema asami serwisowymi, a ogólnie w Sofii popisał się tą sztuką dziewięć razy.

Chwilę później swoją chwilę radości mieli kibice gospodarzy. Nagrodę dla najlepiej przyjmującego zawodnika turnieju odebrał bowiem Todor Aleksjew, który przyjął w tym turnieju sto pięć zagrywek, z czego sześćdziesiąt jeden poprawnie, a czterdzieści jeden perfekcyjnie. Po nim po raz kolejny nagrodę indywidualną odebrał polski zawodnik, tym razem był to Krzysztof Ignaczak, który został uznany najlepszym libero. „Igła” zarówno w fazie interkontynentalnej, jak i finałowej imponował grą w obronie i przyjęciu i po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z najlepszych libero na świecie. Najlepszym rozgrywającym uznano Bułgara, Georgija Bratojewa, którego średnia nota wyniosła 6,53. Przedostatnią nagrodą indywidualną było wyróżnienie dla najlepiej punktującego turnieju. Statystyki pokazały, że został nim Todor Aleksjew, dla którego był to drugi laur tego wieczoru. Aleksjew zdobył w Sofii sześćdziesiąt pięć punktów, a dziś w meczu o brąz – dwadzieścia jeden. Na zakończenie ceremonii rozdania nagród indywidualnych przyznano tę najważniejszą, nagrodę MVP. Bartosz Kurek rozkręcał się z seta na set, raził piekielnie mocnymi atakami z lewego skrzydła i z drugiej linii. Sprawiał także kłopoty rywalom, popisując się mocnymi serwisami i to jego organizatorzy wybrali najlepszym zawodnikiem imprezy.