Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Richard Lambourne: Presja pozwoliła nam zagrać lepiej

Richard Lambourne: Presja pozwoliła nam zagrać lepiej

fot. archiwum

Po porażce z Niemcami, wczoraj Amerykanie pokonali Bułgarów 3:0 i tym samym zapewnili sobie awans do półfinału Ligi Światowej. - Czuliśmy trochę presję, ale lubimy mieć możliwość decydowania o własnym losie - przyznał Richard Lambourne, libero reprezentacji USA.

Zawsze się ciężko gra przeciwko gospodarzom, ale wam dzisiaj udało się pokonać Bułgarię.

Richard Lambourne: – Na pewno jest trudno, ale w pewien sposób my to lubimy, bo kiedy kibice są głośno, to kreuje dużo energii podczas meczu. Oczywiście wszyscy kibicują gospodarzom, ale jeśli gramy na swoim normalnym poziomie, to ta energia też nam może pomóc.

Czy czuliście presję przed tym spotkaniem? Porażka oznaczałaby, że wracacie do domu.– To prawda, ale mieszkam w Kalifornii, więc lubię swój dom… to żart oczywiście. Czuliśmy trochę presję, ale my także lubimy mieć możliwość decydowania o własnym losie. Jeśli przegramy, jedziemy do domu, ok, ale także mamy szansę wygrać i awansować, więc to w sumie nie jest najgorsza opcja.

Co się zmieniło w porównaniu z wczorajszym meczem? Wczoraj Niemcy was pokonali 3:2, a dziś wyszliście i zmietliście Bułgarię z parkietu w trzech setach.

– Wczoraj zagraliśmy strasznie, masz rację. Na pewno presja towarzysząca meczowi pozwoliła nam lepiej się skoncentrować. Widownia była pełna, głośno dopingowała, stworzyła głośną atmosferę, co okazało się być dla nas bardzo dobre i myślę, że to stanowiło różnicę.

Jutro gracie półfinał z Kubą. Co będzie najważniejsze w meczu z tą drużyną?

– Serwis i przyjęcie zagrywki, to są zawsze dla nas ważne czynniki. Myślę, że dzisiaj całkiem nieźle zagraliśmy w tych elementach i to pociągnęło resztę. Wczoraj nie zagrywaliśmy zbyt dobrze i nasza gra się w związku z tym nie układała. Kubańczycy mają kilku zawodników, którzy zagrywają bardzo mocno, my będziemy musieli to przyjąć i także zagrać dobrze w obronie.

*w Sofii rozmawiała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved