Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Przed finałem Ligi Światowej. Interesuje mnie tylko złoto.

Przed finałem Ligi Światowej. Interesuje mnie tylko złoto.

fot. archiwum

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2012 a Liga Światowa - na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, iż są to dwa niezwykle odległe tematy, a jedyne co je łączy to jakże ogólna i pojemna kategoria sport. Wbrew pozorom jest jednak nieco inaczej.

Moim zdaniem tegoroczna edycja Ligi Światowej bardzo łączy się z turniejem piłkarskim, który gościły stadiony w Polsce i na Ukrainie i nie chodzi tylko o zbieżność czasową. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2012 za nami. Przyszedł czas na podsumowania – i tu wielu publicystów zgadza się w jednej kwestii. Polacy dzięki tej imprezie zjednoczyli się, pozbyli kompleksów, otworzyli na zachód i co najważniejsze-  stworzyli wspaniałą sportową atmosferę. Sam premier w wywiadzie dla „Polityki” podkreślił, iż najważniejszym plusem płynącym z Euro 2012 jest atmosfera pogodności i pozytywnego uniesienia, które przez prawie miesiąc zawładnęła naszym krajem.

Przechodząc już teraz do samego finału Ligi Światowej. Podobnie jak Polacy w czasie Euro 2012 wyzbyli się kompleksu i pokazali, iż nie są gorszym narodem niż inne europejskie nacje – tak polscy siatkarze w trakcie rozgrywek Ligi Światowej udowodnili, że są drużyną, która jest w stanie wygrać z każdym; zespołem, który może przełamać każdy kompleks. Ewentualny triumf w Lidze Światowej mógłby stać się kontynuacją atmosfery uniesienia, która wytworzyła się w naszym kraju. Weźmy pod uwagę, iż siatkarze swoje boje w Lidze Światowej przez długi czas toczyli w cieniu piłkarskich mistrzostw Europy – ich występy kojarzą mi się teraz z postawą dziecka, które w przypływie zazdrości za wszelką cenę chce zwrócić na siebie uwagę. W tym przypadku to „zwracanie uwagi” ma jednak jak najbardziej pozytywny wymiar i życzyłbym sobie częściej takowych.

Sukces i towarzyszące mu emocje mogłyby stać się wspaniałym „preludium” do igrzysk olimpijskich. Kibice siatkówki zdają sobie jednak sprawę, iż nawet złoty medal siatkarzy w LŚ nie jest w stanie przechylić szali ewentualnych osiągnięć piłkarskich naszej drużyny narodowej. Liga Światowa może jednak pozwolić im wyjść z cienia futbolu – oto macie Państwo złotą drużynę na światowym poziomie. „Orły Anastasiego”?Za dwa lata do polskich hal zawitają najlepsze drużyny siatkarskie z całego świata. Wyobraźmy sobie sytuację, że w Polsce rozgrywany będzie piłkarski mundial, a nasza kadra będzie jednym z faworytów do końcowego triumfu. Cóż, można się rozmarzyć… Już wyobraziłem sobie tę atmosferę, to ogromne, narodowe zaangażowanie, niekończące się metry kwadratowe powierzchni reklamowych – marzenie ściętej głowy. Tylko dlaczego, myśląc o tym, nie otrząśniemy się i nie powiemy: „chwila, a mistrzostwa świata siatkarzy”?

Swoim tekstem nie chciałbym doprowadzić do międzydyscyplinarnej rywalizacji i podziału na kibiców siatkówki i kibiców piłki nożnej. Wszyscy jesteśmy kibicami reprezentacji Polski. Nieważne, czy jest ona reprezentacją piłki nożnej, koszykowej czy siatkowej, żeńska czy męska – ważne, że jest to „nasze dobro narodowe”.

Trener wszech czasów Hubert Wagner zwykł mawiać „interesuje mnie tylko i wyłącznie złoto”. Pewnie przed jutrzejszym spotkaniem podobnie myślą wszyscy członkowie naszej reprezentacji oraz przede wszystkim my – kibice. Szanowni czytelnicy, spójrzcie na piękne sceny z Euro 2012, przypomnijcie sobie co przeżywaliście w domach w czasie tych wszystkich meczów, te chwile napięcia chociażby w spotkaniu Polska – Rosja.

Euro 2012 za nami, teraz czas na naszych siatkarzy, którzy jutro stają przed szansą napisania nowej karty w historii polskiego sportu. Na zakończenie możemy ponownie wypowiedzieć słowa H. Wagnera i skierować je do reprezentacji Polski siatkarzy: „Interesuje mnie tylko złoto” – możemy, bo wiemy, że naszych siatkarzy stać na to złoto.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved