Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Piotr Nowakowski: Stać nas naprawdę na wiele

Piotr Nowakowski: Stać nas naprawdę na wiele

fot. archiwum

Polacy, po zwycięstwie nad Kubą, w półfinale zagrają z Bułgarią. - Na pewno z każdym przeciwnikiem trzeba będzie włożyć maksimum koncentracji i serca w grę, żeby osiągnąć sukces i zagrać w tym wymarzonym finale - mówi Piotr Nowakowski.

Kolejny mecz i kolejna wygrana, jednak to spotkanie w porównaniu do tego z Brazylią przebiegało raczej w sennej atmosferze.

Piotr Nowakowski: – Atmosfera była dość senna, mimo naprawdę niezłego dopingu na trybunach. Kubańczycy grali na bardzo wielkim luzie i to ich zgubiło, my też raczej graliśmy na luzie, ale na szczęście udało się zachować trochę więcej koncentracji.

Wyglądało na to, jakby Kubańczykom trochę nie zależało, skoro i tak wywalczyli już awans.– No tak, mieliby okazję potrenować sobie jakieś zagrania na całkiem niezłej drużynie, ale widocznie mają taką mentalność, że lubią sobie czasem odpuścić. Może tak im trener zalecił, może nie. To był dziwny mecz, ważne, że go wygraliśmy nie największym nakładem sił i mamy trochę więcej czasu na odpoczynek.

Z kim wolelibyście zagrać w półfinale?

– Ja osobiście nie mam nikogo wymarzonego, kto się trafi, ten będzie. Na pewno każda z tych drużyn prezentuje wysoki poziom, skoro załapała się do Final Six, także na pewno z każdą trzeba będzie włożyć maksimum koncentracji i serca w grę, żeby osiągnąć sukces i zagrać w wymarzonym finale.

Wygraliście bardzo trudną grupę. Eliminując Brazylię, wyeliminowaliście też głównego kontrkandydata do zwycięstwa w całym turnieju. Czy czujecie się na siłach, by po raz pierwszy w historii sięgnąć po złoty medal Ligi Światowej?

– Na pewno te wszystkie zwycięstwa nad Brazylią umocniły nas w tym, że tworzymy naprawdę całkiem niezłą drużynę i że stać nas naprawdę na wiele. Nie możemy jednak zapominać, że każdej, nawet najlepszej drużynie, może się powinąć noga i możemy równie dobrze jutro nie trafić w ogóle z formą. Na pewno czujemy się pewni, ale i tak nie tracimy koncentracji i będziemy się skupiać na każdym kolejnym meczu.

*w Sofii rozmawiała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved