Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Norweski rozgrywający dołączy do AZS-u Olsztyn

Norweski rozgrywający dołączy do AZS-u Olsztyn

fot. archiwum

Olsztyński klub długo kazał czekać swoim kibicom na wieści o transferach. Po Wojciechu Sobali i Łukaszu Szarku, kolejnym, który wzmocni Indykpol AZS, będzie prawdopodobnie 20-letni norweski rozgrywający, Jonas Kvalen.

Jonas Kvalen, który do tej pory występował w swojej ojczyźnie (ostatnio Forde VBK), ma być zmiennikiem dla Hiszpana Guillermo Hernána. – Już niedługo powinienem podpisać kontrakt z Indykpolem AZS – zapewnił siatkarz. Jonas Kvalen odwiedził Olsztyn pod koniec czerwca, by wziąć udział w treningu i przekonać do siebie zarząd klubu. – AZS skontaktował się ze mną, a ja długo się nie zastanawiałem, czy przyjechać na testy – mówił Kvalen. – Cieszę się, że klub z tak silnej ligi jest mną zainteresowany. Nie podpisałem jeszcze umowy, ale jestem zdecydowany i myślę, że w ciągu kilku dni wszystko się wyjaśni.

Prezes Mariusz Szyszko, który w przeszłości sam grał na pozycji rozgrywającego, nie ukrywa, że młody Norweg zaimponował mu swoimi umiejętnościami. – Jonas zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Zaproponowaliśmy mu kontrakt, teraz piłka jest po jego stronie – mówił.

Norweski rozgrywający siatkówką zaczął się interesować za sprawą starszego brata Stiana Kvalena. By móc rozwijać swój talent, rozpoczął naukę w szkole o profilu siatkarskim Topp Volley Norway. Trenował tam pod okiem japońskiego szkoleniowca Haruya Indo. Występy w drugiej lidze norweskiej godził z nauką. – Szkoła dała mi dużą możliwość rozwoju, a profesjonalny trener ukształtował mnie siatkarsko – podkreślił Kvalen. – Potem trafiłem do Forde, gdzie grałem już w pierwszej lidze. Teraz chcę spróbować swoich sił za granicą. W zeszłym roku te plany pokrzyżowała kontuzja.* więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved