Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Lucie Muhlsteinova: Wygrana w Lidze Europejskiej była niesamowita

Lucie Muhlsteinova: Wygrana w Lidze Europejskiej była niesamowita

fot. archiwum

Czeszki osiągnęły w tym roku znakomity wynik w europejskich rozgrywkach reprezentacyjnych - wygrały Ligę Europejską. Jest to największy sukces czeskiego volleya od 1997 roku, kiedy to nasze południowe sąsiadki zdobyły brąz mistrzostw Europy.

W finałowym spotkaniu z reprezentacją Bułgarii zespół prowadzony przez Carlo Parisiego zaprezentował się fantastycznie. W pierwszej partii kadra Czech wygrała na przewagi 26:24, by w kolejnej odsłonie pewnie ograć Bułgarki do 18. Trzeci set, jak się okazało decydujący, znów obfitował w emocje i zakończył się wynikiem 25:23. – To wspaniałe uczucie, tym bardziej że od wielu lat nie byłam powoływana do kadry. Ta wygrana jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i dała mi mnóstwo satysfakcji. Cały czas idziemy do przodu i mam nadzieję, że będzie tak dalej – skomentowała zwycięstwo tuż po spotkaniu środkowa Michaela Monzoni.

Niewątpliwie sukces w postaci złotego medalu Ligi Europejskiej jest wielkim wyróżnieniem i spełnieniem medalowych ambicji zawodniczek, które grają w kadrze od wielu lat. Jedną z takich siatkarek jest dobrze znana w Polsce Lucie Muhlsteinova. – Wygrana w Lidze Europejskiej była niesamowita! Gram w kadrze od 8 lat i jest to mój pierwszy medal z tą drużyną. W spotkaniu z Bułgarkami kibice byli po prostu świetni – dziękuję, że znaleźliście czas i mobilizację, by w tak piękną pogodę pójść do hali, a nie zostać na świeżym powietrzu. Ta wspaniała atmosfera dużo nam pomogła, miałyśmy ze sobą siódmego zawodnika w postaci fanów i spisałyśmy się na medal. Cały czas utwierdzam się w przekonaniu, że aktualny zespół jest bardzo mocny i wiele możemy jeszcze razem osiągnąć. Nasz trener Carlo to człowiek, o którym również muszę wspomnieć – bez niego i jego znakomitej pracy nie dałybyśmy rady zdobyć tego medalu – zakończyła rozgrywająca reprezentacji Czech.

Sam selekcjoner był bardzo oszczędny w słowa i chciał jedynie podziękować swoim siatkarkom za wspaniały występ. – Gratuluję dziewczynom, bo zagrały dzisiaj bardzo dobrze i widziałem, że potrafią grać w siatkówkę na wysokim poziomie. Ten turniej jest szczególnie ważny dla naszej dalszej współpracy – przyznał Carlo Parisi.Wśród reprezentantek Czech znalazły się takie zawodniczki, które zasłużyły na indywidualne wyróżnienia – najlepszą libero została Julie Jasova, najlepszą przyjmującą Helena Havelkova, a MVP imprezy Aneta Havlickova. Ta ostatnia w tym sezonie została już wybrana najlepszą siatkarką w swoim kraju, a teraz została również wyróżniona tytułem najbardziej wartościowej siatkarki Ligi Europejskiej. – Marzyłam o takim sukcesie i mam nadzieję, że jest to kolejny krok do przodu tej reprezentacji. Nagroda dla najlepszej zawodniczki jest taką wisienką na torcie, bo najważniejsze było to, iż zagrałyśmy świetnie jako zespół. Naprawdę ciężko mówić coś sensownego o tym sukcesie – musimy chyba pojechać do domu, chwilę odpocząć i za kilka dni dotrze do nas, co tak faktycznie osiągnęłyśmy – opowiedziała tegoroczna mistrzyni Włoch.

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved