Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Juniorzy we Włoszech poszukają formy przed MEJ

Juniorzy we Włoszech poszukają formy przed MEJ

fot. archiwum

- Myślę, że to wszystko idzie w bardzo dobrym kierunku - podsumowuje Maciej Zendeł, trener reprezentacji Polski juniorów. Po serii spotkań kontrolnych z kadrą Finlandii młodych siatkarzy czeka teraz zgrupowanie we włoskim Zocca.

Kadra juniorów ma już za sobą 4 mecze kontrolne z kadrą Finlandii. W sobotę drużyna odleciała do Włoch na kolejne spotkania. Którzy zawodnicy zagrają z drużyną z Włoch?

Maciej Zendeł: – Były niewielkie zmiany w składzie. Wspólnie z trenerem Jackiem Nawrockim jesteśmy na etapie selekcji zawodników na mistrzostwa Europy. Mecze kontrolne z kadrą Włoch to swego rodzaju kolejny etap przygotowań do turnieju. Na zgrupowanie do Włoch zabierzemy 14-stu zawodników. Na rozegraniu miejsce Łukasza Zugaja zajmie Nikodem Wolański. Z kolei Piotra Orczyka zastąpi Michał Kaczyński. Dodatkowo z drużyną poleci jeszcze Łukasz Wiese oraz Bartłomiej Filipiak. Natomiast resztę kadry stanowić będę ci młodzi siatkarze, którzy grali w Kuortane. Cele, które postawiliśmy sobie w Finlandii, udało nam się zrealizować i to z dobrym skutkiem. Mam nadzieję, że podobnie będzie w przypadku spotkań z drużyną z Italii.

Gdzie dokładnie zagra kadra Polski z Włochami? Ile meczów sparingowych zostało zaplanowanych?

– Udajemy się do włoskiej miejscowości Zocca niedaleko Bolonii. Reprezentacja Italii w dniach 12-15 lipca zagra w trzeciej rundzie turnieju kwalifikacyjnego do tegorocznych MEJ, właśnie w Zocca. Dlatego też tam będziemy rozgrywali wszystkie mecze. Dla Włochów będzie to ostatnia szansa na sprawdzenie formy. We Włoszech będziemy od 7 do 14 lipca i w tym czasie rozegramy trzy mecze sparingowe.Zawodnicy odczuwają już zmęczenie po dość długim zgrupowaniu i rozegranych w ostatnich dniach meczach sparingowych z Finlandią?

– Zawodnicy są zdrowi, nikt nie doznał żadnej kontuzji. Myślę, że to wszystko idzie w bardzo dobrym kierunku. Z kadrą Finlandii zagraliśmy cztery mecze pod rząd, ponieważ na mistrzostwach Europy spotkania te będą się odbywać dzień po dniu. Chcieliśmy zobaczyć, jak organizmy zawodników zareagują na takie obciążenia. Okazało się, że wszystko poszło zgodnie z planem i możemy być z tego w pełni zadowoleni.

Pod koniec zgrupowania w Spale Krzysztof Rejno, przyjmujący Delecty Bydgoszcz, nabawił się kontuzji. Jaki jest jego stan na chwilę obecną?

– Krzysztof skręcił kostkę, ale na chwilę obecną jest już wszystko w porządku.

Kadra juniorów na mecze z Włochami:
Rozgrywający: Marcin Janusz, Nikodem Wolański
Atakujący: Maciej Muzaj, Bartłomiej Filipak
Środkowi: Michał Superlak, Jan Nowakowski, Bartłomiej Krulicki
Przyjmujący: Michał Kaczyński, Łukasz Łapszyński, Kamil Maruszczyk, Jakub Wachnik, Łukasz Wiese,
Libero: Jakub Woś, Kacper Piechocki

Rozmawiała: Katarzyna Porębska

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved