Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Masters: Makowski/Popek i Wojtasik/Lech na miejscach 9-12

CEV Masters: Makowski/Popek i Wojtasik/Lech na miejscach 9-12

Obie polskie pary walczące w turnieju CEV Masters w Nowym Sadzie na razie są "na fali". Damian Wojtasik i Paweł Lech, ulegając Grekom, zostali sklasyfikowani na miejscach 9-12, podobnie jak Michał Makowski i Dawid Popek, którzy nie sprostali Serbom.

Mecz o awans do szesnastki Damiana Wojtasika i Jarosława Lecha miał odbyć się już wczoraj wieczorem. Niestety, w Nowym Sadzie inne spotkania przeciągnęły się i ten jeden mecz został przełożony przez organizatorów na sobotni ranek. Polacy zmierzyli się w nim z austriacką parą Müllner/Wutz. Nasi siatkarze spotkanie rozpoczęli od wygranego seta do 17. W drugiej partii było już troszeczkę łatwiej, biało-czerwoni zwyciężyli do 15 i podobnie jak Dawid Popek i Michał Makowski znaleźli się w czołowej szesnastce turnieju.

Przegrani na miejscach 17-24:
Wojtasik/Lech POL [17] – Müllner/Wutzl AUT [2] 2:0
(21:17, 21:15)

W pierwszym pojedynku walki o kolejną rundę turnieju duet Wojtasik/Lech dość łatwo poradził sobie z Holendrami: Bartem Bolsterleem i Timem Jacobusem Lokerse. „Pomarańczowi” nie mieli wiele do powiedzenia wobec biało-czerwonych, znajdujących się w o wiele lepszej dyspozycji i musieli pogodzić się z dwoma porażkami do 15. W kolejnej konfrontacji Polacy zagrają o czołową ósemkę, a na ich drodze stanie o wiele wyżej rozstawiony grecki duet Kotsilianos/Zoupanis.

Łatwo nie było, ale ostatecznie Michał Makowski i Dawid Popek mogą cieszyć się z pokonania Finów Haavisto/Vahela. Cały pojedynek trwał aż pięćdziesiąt osiem minut i rozstrzygał się w tie-breaku, a Polacy zwyciężyli go minimalną różnicą punktów. Już pierwsze akcje tego meczu zapowiadały wyrównany bój, a kolejne tylko to potwierdziły. Po ciężkiej przeprawie biało-czerwoni zeszli z tarczą z pierwszej partii, lecz odpowiedź Finów była natychmiastowa i w kolejnym secie to oni byli „górą”. Tie-break okazał się być prawdziwą wojną nerwów. Szczęśliwie dla polskich plażowiczów i ich kibiców, to nasi reprezentanci zachowali więcej zimnej krwi, przeważając szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Przegrani na miejscach 13-16:
Bolsterlee/Lokerse NED [24] – Wojtasik/Lech POL [17] 0:2
(15:21, 15:21)

Haavisto/Vahela FIN [22] – Makowski/Popek POL [13] 1:2
(19:21, 21:18, 13:15)

Dzisiejszą dobrą passę polskich plażowiczów przerwali Grecy Kostilianos/Zoupanis, pokonując parę Wojtasik/Lech w dwóch setach, łącznie trwających trzydzieści cztery minuty. Mimo wszystko nie był to jednak jednostronny pojedynek i polska para dzielnie dotrzymywała kroku rywalom z Bałkanów. Ci jednakże w końcówkach obu setów włączali „piąty bieg” i odskakiwali biało-czerwonym, rozstrzygając ich losy na swoją korzyść. W wyniku tej porażki Polacy zostali sklasyfikowani na miejscach 9-12.

Rywalom nie sprostali także Michał Makowski i Dawid Popek. Ta dwójka, po bardzo dobrym początku, w meczu z Serbami Basta/Tesić zupełnie zgubiła właściwy rytm. To serbska para od początku narzuciła warunki gry, całkowicie przejmując kontrolę nad przebiegiem wydarzeń na boisku. Polacy w pierwszej partii jeszcze starali się dotrzymać kroku rywalom, lecz druga była w ich wykonaniu katastrofalna. Biało-czerwoni, popełniając proste błędy, dodatkowo ułatwiali Serbom drogę do zwycięstwa, którzy teraz powalczą ze Szwajcarami Kissling/Kovatsch o miejsca 5-8.