Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Gstaad: Kądzioła i Szałankiewicz rządzą w grupie

WT Gstaad: Kądzioła i Szałankiewicz rządzą w grupie

fot. archiwum

Obie polskie pary występujące w Grand Slam w Gstaad spotkały się w jednej grupie. W bratobójczym pojedynku zwyciężyła para Kądzioła/Szałankiewicz, która w kolejnym starciu pokonała Brazylijczyków,  a Fijałek i Prudel wygrali z duetem z Norwegi.

Polacy trafili do ciężkiej grupy. Oprócz tego, że muszą grać między sobą, to ich przeciwnikami będą Brazylijczycy i Norwegowie. Do kolejnej rundy turnieju awansują natomiast trzy najlepsze ekipy. W pierwszym spotkaniu mały krok do awansu uczynili Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, którzy potwierdzili swoją dobrą dyspozycję i pokonali swoich rodaków Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla. Całe spotkanie, tak jak przystało na pojedynek dwóch dobrze znających się duetów, stało na wysokim poziomie. Dwie pierwsze odsłony były wyrównane, a o wygranych decydowały niuanse. W tie-breaku młodsza para Kądzioła/Szałankiewicz odskoczyła. Michał i Jakub, choć powinni być zmęczeni jeszcze niedawną walką o igrzyska olimpijskie, spisywali się dużo lepiej. Para Fijałek/Prudel trochę nie mogła nadążyć za swoimi kolegami i musiała w secie decydującym uznać ich wyższość.

Wydawało się, że pojedynek z Brazylijczykami będzie trudną przeprawą dla Kądzioły i Szałankiewicza – nic bardziej mylnego. Polscy plażowicze w dwóch rozegranych partiach pokazali, że wysoką pozycję w plażówce światowej mają ugruntowaną. To słynny Ricardo i jego partner tym razem mogli dużo uczyć się z gry młodych polskich siatkarzy. Wygrana w tym pojedynku zapewniła Polakom awans dalej z pierwszej pozycji w grupie.

Swoje drugie spotkanie wygrali również Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, co pozwoliło im zachować szansę na awans do dalszych rozgrywek. Polacy także zwyciężyli w dwóch odsłonach. Choć Norwegowie stawiali opór, to jednak nasi reprezentanci potrafili dociągnąć oba sety do końca. Dla nich kluczowe jutro będzie spotkanie z Brazylijczykami Ricardo/Cunha.grupa N:

Fijałek/Prudel POL [12] – Kądzioła/Szałankiewicz POL [21] 1:2
(18:21, 21:18, 10:15)
Ricardo/Cunha BRA [5] – Horrem/Eithun NOR [28] 2:0
(21:18, 21:19)
Fijałek/Prudel POL [12] – Horrem/Eithun NOR [28]  2:0
(21:17, 21:19)
Ricardo/Cunha BRA [5] – Kądzioła/Szałankiewicz POL [21] 0:2
(16:21, 18:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved