Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Puchar Jelcyna: Polki bez szans w starciu z Rosjankami

Puchar Jelcyna: Polki bez szans w starciu z Rosjankami

Odmłodzona reprezentacja Polski od porażki rozpoczęła swój udział w tegorocznej edycji Pucharu Jelcyna. Podopieczne Alojzego Świderka przegrały z mistrzyniami świata 0:3, w żadnym z setów nie przekraczając granicy 20 punktów.

Polki pojechały do Jekaterynburga w rezerwowym i dość eksperymentalnym składzie. Jedyną zawodniczką, która zaznaczyła wyraźnie swoją obecność podczas niedawnego World Grand Prix, była libero Krystyna Strasz, która z fenomenalnej strony pokazała się w obronie, ratując nawet najtrudniejsze piłki.

W pierwszym meczu z Rosjankami wysiłki naszej libero okazały się zdecydowanie niewystarczające. Ponownie dała o sobie znać zmora naszego zespołu, czyli przyjęcie. Choć biało-czerwone jakiś czas zdołały utrzymać kontaktowy rezultat, w pewnym momencie zaczęły oddawać rywalkom punkty za darmo i poległy w pierwszej partii 16:25.

W drugiej zobaczyliśmy zupełnie inną reprezentację Polski. Podopieczne Alojzego Świderka grały spokojnie i pewnie, prowadząc w pewnym momencie 17:15. Wtedy jednak nastąpiło załamanie, a właściwie „oberwanie chmury”, bo nasze siatkarki straciły osiem punktów z rzędu i nie zdołały już dogonić rywalek. Set zakończył się wynikiem 18:25.

W ostatniej, jak się okazało, części spotkania nie było lepiej. Biało-czerwone znów seryjnie traciły punkty i po drugiej przerwie technicznej wydawały się już kompletnie zrezygnowane. Oddały partię 16:25 i zeszły z boiska pokonane 0:3.

W drugim dzisiejszym spotkaniu Brazylia pokonała 3:1 Włoszki. Po wysokiej porażce w pierwszej partii, Canarinhos opanowały sytuację i odniosły przekonywujące zwycięstwo. Pauzowały Kubanki.

Polska – Rosja 0:3
(16:25, 18:25, 16:25)

Rosja: Pierepiełkina, Estes, Gonczarowa, Gamowa, Starcewa, Borysenko, Kriuczkowa (libero) oraz Matienko i Czaplina

Polska: Wołosz, Czyżnielewska, Sieczka, Kasprzak, Tokarska, Kąkolewska, Strasz (libero) oraz Tobiasz, Chojnacka, Sikorska i Wójcik

źródło: sport.onet.pl