Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > KS Milicz buduje silną ekipę

KS Milicz buduje silną ekipę

fot. archiwum

Beniaminek II ligi Klub Siatkarski Milicz jest w trakcie kompletowania składu na nowy sezon. 27 czerwca na wspólnych zajęciach z nowymi zawodnikami zespołu gościnnie trenowali czołowi polscy siatkarze - Marcel Gromadowski i Paweł Siezieniewski.

Kompletowaniem składu KS Milicz na nowy sezon zajmuje się trener Krzysztof Janczak, były reprezentant Polski i olimpijczyk z Atlanty. Milicki trener jest jeszcze w trakcie poszukiwań podstawowego rozgrywającego oraz dwóch klasowych środkowych.

Skład KS Milicz w porównaniu do ubiegłorocznego sezonu zmieni się radykalnie. – Zawodnicy występujący u nas w zeszłym sezonie w ogromnej większości pracują i nie są w stanie pogodzić pracy zawodowej z wyczynowym uprawianiem sportu – żałuje trener Janczak. Ze starego składu w drużynie na nowy sezon mają pozostać: przyjmujący i kapitan Artur Nakonieczny, rezerwowy rozgrywający Dawid Bienkiewicz (obaj miliczanie) oraz świetny libero Grzegorz Kukla z Oławy. Lada dzień odpowiedź trenerowi ma także dać Mateusz Stachowiak ze Wszewilek, który musiałby pogodzić studia z codziennymi treningami w KS-ie. W ostatnich dniach okazało się, że drużynę z Milicza niestety opuści środkowy Arkadiusz Olczyk.

Z nowych zawodników z trenerem Janczakiem co do warunków gry w Miliczu dogadali się: atakujący Jarosław Lech (Siatkarz Wieluń – I liga) oraz Alex Strubbe (Gwardia Wrocław – II liga), przyjmujący Grzegorz Surma (szóstkowy gracz mistrza II ligi Czarnych Radom), Piotr Janiak (uznany najlepszym zawodnikiem trzeciej drużyny II ligi AZS UAM Poznań, reprezentant Polski i akademicki Mistrz Europy w siatkówce plażowej) i 20-letni Damian Dobosz (zawodnik spadkowicza z I ligi Jokera Piła) oraz podstawowy środkowy Gwardii Wrocław Marcin Chmiela. Uzupełnieniem kadry będą także nastoletni Łukasz Ciesiółka oraz Konrad Dudek z UKS Dwójka Milicz.W treningach-castingach w Miliczu uczestniczyli ponadto testowani środkowi: Michał Glinka (Energetyk Jaworzno – I liga), Wiktor Macek (Delic-Pol Częstochowa – II liga) oraz Bartłomiej Piotrowicz (Fart II Kielce – II liga). Na zajęciach 27 czerwca z nowymi zawodnikami KS-u gościnnie wzięli udział przygotowujący się do nowego sezonu czołowi polscy siatkarze Marcel Gromadowski i Paweł Siezieniewski, a także reprezentant Słowacji Martin Vlk.

Regularne treningi zespół z Milicza wznawia 30 lipca. Celem drużyny w nadchodzących rozgrywkach II ligi jest miejsce w pierwszej czwórce i awans do fazy play-off. Przypomnijmy, iż do tej pory żadna drużyna z Milicza nie występowała w rozgrywkach szczebla centralnego.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved