Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Hugh McCutcheon ogłosił kadrę na igrzyska olimpijskie

Hugh McCutcheon ogłosił kadrę na igrzyska olimpijskie

fot. archiwum

Trener reprezentacji Stanów Zjednoczonych podał listę dwunastu zawodniczek, które reprezentować będą ten kraj na zbliżających się igrzyskach olimpijskich. Grupowymi rywalkami USA będą Brazylijki, Chinki, Serbki, Turczynki i Koreanki.

W reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie w Londynie znalazły się:

Rozgrywające:
Lindsey Berg
Courtney Thompson

Środkowe:
Foluke Akinradewo
Christa Harmotto
Danielle Scott-ArrudaPrzyjmujące:
Jordan Larson
Megan Hodge
Logan Tom

Atakujące:
Tayyiba Haneef-Park
Destinee Hooker

Libero:
Tamari Miyashiro
Nicole Davis

Komentarze kilku zawodniczek o powołaniach na IO w Londynie:

Foluke Akinradewo: – Nie mogę uwierzyć w to, że mój olimpijski sen się spełnił. Jestem podekscytowana tym, że będę reprezentować Stany Zjednoczone w Londynie. Chciałabym podziękować mojej rodzinie, wszystkim trenerom i przyjaciołom, którzy zawsze mnie wspierali.

Tayyiba Haneef-Park: – Czuję się zaszczycona tym, że jestem członkiem drużyny narodowej, a także, że będę reprezentować nasz kraj w Londynie. Czuję, że w Londynie możemy zrobić coś niesamowitego. Nie mogę doczekać się, by wziąć udział w tym wydarzeniu.

Christa Harmotto: – Jestem bardzo szczęśliwa, że zostałam powołana do kadry. Każdy, kto uczestniczył w przygotowaniach do tej imprezy, miał duży wpływ na to jak wygląda teraz nasz zespół. Udział w igrzyskach był moim marzeniem od lat. Jestem bardzo zaszczycona, że będę mogła założyć reprezentacyjną koszulkę. To doświadczenie jest więc dużo większe niż wszystko, co mogłam sobie wyobrazić. Muszę za to podziękować Bogu. Bez mojej wiary taka chwila w mojej karierze nie byłaby możliwa. Chciałabym podziękować wszystkim moim trenerom, rodzinie, przyjaciołom oraz koleżankom z zespołu. Wasze wsparcie jest dla mnie bardzo ważne.

Jordan Larson: – Żadne słowa nie są w stanie wyrazić mojego podekscytowania z faktu, że zostałam wybrana do drużyny narodowej na igrzyska. Marzyłam o tym od dawna. Chciałabym podziękować wszystkim moim trenerom, rodzinie, przyjaciołom oraz koleżankom z zespołu. Wszyscy pomogliście mi stać się taką zawodniczką i osobą jaką jestem teraz. Nie zrobiłabym tego wszystkiego bez was.

Danielle Scott-Arruda: – Jestem zachwycona tym, że będę częścią drużyny w Londynie. Jestem najszczęśliwszą osobą na ziemi. Proszę Boga, by dał mi siłę fizyczną, psychiczną i duchową. Jestem gotowa, by pomóc drużynie w każdy sposób.

źródło: inf. własna, usavolleyball.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved