Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Ewa Śliwińska ostatnim ruchem transferowym Wisły Kraków

Ewa Śliwińska ostatnim ruchem transferowym Wisły Kraków

fot. archiwum

Do zespołu beniaminka I ligi kobiet, AGH Geleco Wisły Kraków, dołączy kolejna nowa siatkarka. Przez trzy kolejne sezony w ekipie "Białej Gwiazdy" występować będzie Ewa Śliwińska, reprezentująca dotąd barwy stołecznej Sparty.

Ewa Śliwińska to najprawdopodobniej ostatnie w tym sezonie wzmocnienie powracającej po kilku latach nieobecności w I lidze kobiet Wisły Kraków. Dotąd do zespołu, który nadal prowadzić będzie Marcin Wojtowicz, dołączyły cztery zawodniczki: Dominika Nowakowska, Miroslava Kijakova oraz Magda Żochowska i Iwona Kuskowska. Rozmowy na temat sprowadzenia do grodu Kraka popularnej „Śliwki” rozpoczęły się na początku czerwca, jednak dopiero teraz strony doszły do porozumienia. Dziewiętnastoletnia przyjmująca będzie grać w ekipie Wisły przez trzy sezony. – To bardzo perspektywiczna zawodniczka. Jej dużym atutem jest spora dynamika w ataku – chwali nowe wzmocnienie zespołu Marcin Wojtowicz, który prowadził Śliwińską w Sparcie Warszawa w sezonie 2010/2011. – Wówczas bardzo dobrze nam się współpracowało, wierzę, że w Krakowie będzie podobnie, tym bardziej że Ewa jest osobą niezwykle pracowitą – dodaje.

Dotychczasowa siatkarska kariera Ewy Śliwińskiej niemal w całości związana była ze Spartą Warszawa. Młoda przyjmująca broniła barw spartanek zarówno w rozgrywkach młodzieżowych, jak i seniorskich, zdobywając dla stołecznych medale mistrzostw Polski kadetek i juniorek. Ma również na koncie występy w młodzieżowej reprezentacji Polski. Wraz z kadrą juniorek Grzegorza Kosatki walczyła na mistrzostwach świata. Ostatni rok nie był dla siatkarki udany. Już w jednym z pierwszych spotkań ligowych Śliwińska zerwała wiązadła stawu kolanowego, co wykluczyło ją z gry do końca sezonu. – Po kontuzji nie ma już śladu. Wierzę, że Ewa dobrze przygotuje się do nadchodzącego sezonu – mówi Marcin Wojtowicz, który planuje wznowić treningi Wisły pod koniec lipca. Krakowianki okres przygotowawczy rozpoczęłyby w Międzybrodziu Bialskim, po czym przeniosą się na własne obiekty.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved