Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > W najbliższy piątek rusza Beach Ball Tour

W najbliższy piątek rusza Beach Ball Tour

fot. archiwum

Już w najbliższy piątek rozpoczną się zmagania o plażowe mistrzostwo Polski. Rywalizację otworzy turniej eliminacyjny w Ustroniu Morskim. Walka toczyć się będzie w jeszcze trzech miastach: Ustce, Krynicy Morskiej oraz Szczecinie.

Walka o medale rozpoczyna się już w najbliższy weekend na plaży w Ustroniu Morskim. Beach Ball Tour 2012 po raz kolejny zawita do nadmorskich miejscowości. W tym roku rozegrane zostaną cztery turnieje eliminacyjne: w Ustroniu Morskim (6-8.07), Ustce (13-15.07), Krynicy Morskiej (20-22.07) oraz pierwszy raz w historii cyklu odbędzie się turniej miejski w Szczecinie (3-5.08). Tak jak w zeszłym roku, wielki finał mistrzostw Polski odbędzie się na specjalnie przygotowanym kompleksie siatkarskim w Niechorzu.

Tytułu mistrzowskiego będzie bronić para Sebastian Sobczak/ Piotr Janiak, która w zeszłym roku w wielkim stylu zdobyła złoto, pokonując po drodze bardziej utytułowane pary. Rywalizacja w nadchodzących rozgrywkach zapowiada się pasjonująco. Do faworytów rozgrywek na pewno można zaliczyć parę Dawid Popek/Michał Makowski, która gra w tym roku pierwszy raz, ale już osiągnęła sukcesy w turniejach CEV. Po raz kolejny o medal powalczą pary Kantor/Łosiak i plażowy multimedalista Dominik Witczak, który zagra w parze z Rafałem Matusiakiem.

Cały cykl z pewnością będzie wyrównany i trudno wskazać wyraźnego faworyta do wygrania całego Beach Ball Tour 2012, co sprawia, że tegoroczne rozgrywki zapowiadają się pasjonująco. Należy również pamiętać o coraz większych sukcesach naszych zawodników na arenach międzynarodowych, szczególnie w grupach młodzieżowych. Mamy nadzieję, że podczas Beach Ball Tour 2012 zaprezentują się młodzi zawodnicy, którzy objawią swój talent podczas tych zawodów. Pierwszy turniej eliminacyjny w Ustroniu zapowiada się ciekawie i będzie to pierwszy test dla wszystkich par w tegorocznych mistrzostwach. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców siatkówki na kolejną edycję Beach Ball Tour. Po raz kolejny będzie można zobaczyć polską czołówkę siatkarzy plażowych, którzy wkrótce mogą stać się gwiazdami światowego formatu.źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved