Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Lebl kończy karierę, ale nie kończy z siatkówką

Lebl kończy karierę, ale nie kończy z siatkówką

fot. archiwum

Po 15 latach spędzonych na siatkarskich boiskach karierę postanowił zakończyć Martin Lebl. Wielokrotny reprezentant swojego kraju ostatnie lata swojej kariery spędził we Włoszech, dokąd trafił w 2002 roku. Lebl przenosi się z hali na boiska plażowe.

32-letni Martin Lebl w przeciągu gry w lidze włoskiej przez pięć lat bronił barw drużyny z Perugii, następnie przez trzy grał już w Maceracie. Długi czas wcześniej spędził natomiast w belgijskim Noliko Maaseik. Siatkarz w ciągu swojej kariery zdobył m.in. trzy mistrzostwa Belgii, trzy Puchary i dwa Superpuchary tego kraju, a także Puchar i Superpuchar Włoch. Środkowy, który ostatnio bronił barw M. Roma Volley, wydał specjalne oświadczenie, w którym napisał:

Drodzy przyjaciele
Chciałbym po raz ostatni przywitać się jako zawodnik. Po 15 latach gry na najwyższym poziomie i 10 latach spędzonych we Włoszech przyszedł moment, abym zakończył swoją karierę. Chcę zamknąć ten rozdział mojego życia i czuć wdzięczność, że mogłem spędzić tyle lat w świecie wielkiej siatkówki. Nie ukrywam, że moja decyzja była też spowodowana niedawnymi decyzjami federacji Legavolley, która zmusza zawodników z najlepszych klubów grających od lat we Włoszech do wyjazdu za granicę lub poszukiwania innego rodzaju życia.

We Włoszech spędziłem 10 wspaniałych lat, które dały mi wiele możliwości zbierania doświadczeń, jak i do życia. Chciałbym podziękować wszystkim ludziom i kibicom, za to, że mnie wspierali i dodawali energii. Szczególnie chciałbym wspomnieć tu przyjaciół z Perugii, która stała się moim drugim domem.Będę kontynuował karierę w siatkówce plażowej, w której mam nadzieję też osiągnę dobre wyniki. W tym samym czasie rozpocznę projekt szkoleniowy dla młodych zawodników, mający wyjaśnić ich znaczenie i pokazać sposoby właściwego obchodzenia się z zarobionymi pieniędzmi, a także inwestycje finansowe.

Mam nadzieję, że spotkamy się wkrótce,

Martin Lebl

 

źródło: inf. własna, via-volley.cz

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved