Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mirosław Szczukiewicz wydał oświadczenie

Mirosław Szczukiewicz wydał oświadczenie

fot. archiwum

W ostatnich dniach wiele mówiło się o wycofaniu drużyny Farta Kielce z rozgrywek PlusLigi w sezonie 2012/2013. Mirosław Szczukiewicz, prezes kieleckiego klubu, wydał oświadczenie dotyczące zaistniałej sytuacji w klubie.

Jako prezes klubu siatkarskiego Fart S.A. pragnę poinformować, że znaleźliśmy się w sytuacji, która zmusiła nas do wycofania zespołu z rozgrywek Plus Ligi. Niesprzyjające okoliczności w naszym regionie spowodowały, że nie jesteśmy w stanie zbudować budżetu umożliwiającego rywalizację na poziomie Plus Ligi. Strategiczny sponsor klubu, firma PRI Fart Sp. z o.o., nie jest w stanie samodzielnie utrzymać zespołu na poziomie ekstraklasy. Mimo rozbudowanego marketingu, który doceniany był w siatkarskim świecie, nie udało się zbudować wystarczającej grupy sponsorów ani znaleźć drugiego sponsora strategicznego. Wszystko to spowodowało, że istnienie siatkówki w regionie świętokrzyskim na najwyższym światowym poziomie stanęło pod znakiem zapytania, a klubowi Fart S.A. grozi upadłość.

Równocześnie jako prezes firmy budowlanej PRI Fart Sp. z o.o. chcę poinformować, że w wyniku tych wydarzeń podjęta została decyzja zarządu o wycofaniu się ze wspierania zawodowej siatkówki. Jako sponsor strategiczny nie jesteśmy zainteresowani dołem tabeli, gdyż nie wpłynie to pozytywnie na wizerunek naszej firmy. W sytuacji gdy klub Fart S.A. nie jest w stanie zbudować budżetu na miarę europejskich pucharów, postanowiliśmy wycofać się ze sponsoringu.

Z tego miejsca chciałem również podziękować wszystkim osobom, którym klub był bliski sercu i uczestniczyli w budowie pozytywnej atmosfery wokół kieleckiej siatkówki. Mam tu na myśli sponsorów, trenerów, zawodników, kibiców, dziennikarzy, pracowników klubu i wszystkich, którzy pomagali organizacyjnie. Chciałem podziękować za zaangażowanie i wsparcie. Mam nadzieję, że ten dotychczasowy wysiłek zaprocentuje w przyszłości i Kielce powrócą do siatkarskiej elity.Mirosław Szczukiewicz

 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved