Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Kielcach wciąż mają nadzieję na ekstraklasę

W Kielcach wciąż mają nadzieję na ekstraklasę

fot. archiwum

Po wycofaniu się Farta Kielce z rozgrywek ekstraklasy siatkarzy, ostro do pracy wzięła się grupa inicjatywna, która chce uratować PlusLigę dla Kielc. Zaangażował się w to również Jacek Sęk, wybrany tydzień temu na prezesa Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej.

– Chcemy uratować siatkówkę w Kielcach na tym najwyższym poziomie, dlatego znalazła się grupa ludzi, która chce pomóc. I mogę powiedzieć, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Być może w poniedziałek będzie można już coś więcej powiedzieć o nowym stowarzyszeniu – przyznał prezes Jacek Sęk.

Z informacji kieleckich mediów wynika, że są inwestorzy zainteresowani odkupieniem akcji bezpośrednio z Profesjonalnej Ligi Siatkowej. Jest to możliwe, ponieważ do siatkarskiej ekstraklasy decyzją Rady Nadzorczej nie dołączy Stal AZS Nysa – zwycięzca I ligi.

Najpewniej klub zostanie utworzony w Kielcach, natomiast sam zespół byłby zbudowany na bazie siatkarzy, którzy mają ważne umowy z Fartem: Xavier Kapfer, Jan Król, Rafał Sokołowski, Michał Żurek i Maciej Pawliński. Ponadto zawodnicy, którym w tym roku wygasły kontrakty, również byliby zainteresowani grą w nowej ekipie: – Czekam na posunięcia transferowe i rozglądam się za jakimkolwiek ciekawym klubem, jednak bardzo chciałbym zostać w Kielcach – mówi jeden z nich.Nieoficjalnie mówi się, że nad wszystkim piecze sprawowałby Dariusz Daszkiewicz, który powróciłby do funkcji trenera kieleckiego klubu. – Jeszcze jest zbyt wcześnie, żeby coś więcej o tym powiedzieć. Wiem z pewnego źródła, że trwają usilne prace nad zbudowaniem budżetu potrzebnego do wprowadzenia nowego zespołu do PlusLigi. Nie jest to łatwe, ponieważ czasu jest coraz mniej. Poczekajmy jeszcze te kilka dni. Jeżeli to się załatwi, można będzie myśleć o zawodnikach i trenerze – mówi Dariusz Daszkiewicz.

źródło: cksport.pl, Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved