Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kacper Gonciarz i Paweł Filipowicz zostają w Czarnych Radom

Kacper Gonciarz i Paweł Filipowicz zostają w Czarnych Radom

fot. archiwum

Paweł Filipowicz i Kacper Gonciarz to kolejni zawodnicy, którzy zdecydowali się na przedłużenie kontraktu z zespołem Czarnych Radom. W sumie kontrakty z klubem podpisało jedenastu zawodników. Na tym nie koniec jednak ruchów transferowych beniaminka I ligi.

Kacper Gonciarz i Paweł Filipowicz w zeszłym sezonie w dużym stopniu stanowili o sile radomskiego zespołu i w dużym stopniu przyczynili się do wywalczenia przez Czarnych awansu do I ligi. Należy także przypomnieć, iż obaj zawodnicy byli członkami „złotej drużyny”, która przed rokiem wywalczyła mistrzostwo Polski juniorów. W nowym, trzyletnim kontrakcie Gonciarza znalazł się zapis pozwalający rozwiązać umowę przed jej zakończeniem w chwili otrzymania przez zawodnika propozycji z PlusLigi. – Zawarta umowa jest korzystna tak dla klubu, jak i siatkarza. Poza tym osoba Kacpra doskonale wpisuje się strategię, którą od lat realizujemy, by zespół seniorów oprzeć na wychowankach i osobach przede wszystkim związanych z Radomiem – podsumowuje przedłużenie kontraktu przez młodego rozgrywającego Janusz Stańczuk, prezes Czarnych.

Czarni Radom są niewątpliwie jednym z bardziej aktywnych klubów I ligi, jeśli chodzi o ruchy transferowe. Do tej pory, nie licząc wspomnianych już wcześniej Gonciarza i Filipowicza, klub z Radomia zakontraktował: Krzysztofa Ferka, Jakuba Radomskiego, Janusza Gałązkę, Marcina Kocika, Jakuba Wachnika, Bartłomieja Grzechnika i Michała Ostrowskiego. Na tym nie koniec jednak zakupów beniaminka I ligi mężczyzn. O krok od podpisania umowy z Czarnymi jest Kamil Gutkowski. Niewykluczone, że klub pozyska także kolejnego środkowego bloku – bliski porozumienia z zespołem jest  Maciej Kałasz, który miniony sezon spędził w Wieluniu.

Podpisanie kolejnych kontraktów wydaje się zatem już tylko kwestią czasu. Niewykluczone jednak, iż kadra zostanie wzmocniona jeszcze innymi zawodnikami niż wspomniani powyżej. – Kandydatów nie brakuje – zapewnia Janusz Stańczuk.źródło: czarni.radom.pl, echodnia.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved