Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Sobala zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn

Wojciech Sobala zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn

fot. archiwum

Zdobywca Pucharu Challenge, jak wcześniej przewidywano, podpisał kontrakt z Indykpolem AZS Olsztyn. 24-letni środkowy Wojciech Sobala związał się z klubem roczną umową.  W minionym sezonie reprezentował on barwy AZS Częstochowa.

Wojciech Sobala urodził się w Sosnowcu, a swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w MKS MDK Warszawa. Reprezentował również Joker Piła, a w sezonie 2008/2009 wywalczył awans do PlusLigi z drużyną Pamapolu Siatkarz Wieluń.

W 2009 roku trafił do Jastrzębskiego Węgla, z którym zdobył wicemistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. To właśnie wtedy jego gra została również zauważona przez selekcjonerów polskiej kadry. Trenował on pod okiem trenera Andrzeja Kowala w Reprezentacji Polski B.

W 2010 roku środkowy związał się z AZS-em Częstochowa. W minionym sezonie Wojciech Sobala był pewnym punktem w ekipie trenera Marka Kardosa, z którą zdobył Puchar Challenge. Dotychczasowy szkoleniowiec wielokrotnie powtarzał, że Sobala dzięki ciężkiej pracy na treningach zrobił ogromne postępy.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved