Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP: Brazylijki lepsze od Tajlandek

WGP: Brazylijki lepsze od Tajlandek

Reprezentantki Brazylii odniosły swoją trzecią wygraną w tegorocznym turnieju finałowym World Grand Prix. W pokonanym polu zostawiły tym razem reprezentację Tajlandii, która nie podjęła walki jedynie  w trzecim secie. Brazylijki wciąż mają szansę na zwycięstwo.

Tajlandki, które wcześniej pokonały 3:2 Chinki, bardzo dobrze rozpoczęły to spotkanie. Na przerwie technicznej numer jeden prowadziły one 8:4. Brazylijki jednak doprowadziły do remisu 9:9, ale ich przeciwniczki na kolejnym czasie technicznym ponownie były na prowadzeniu (16:12). Po powrocie na boisko Brazylijki rozpoczęły szaloną pogoń i wkrótce miały jednopunktową przewagę (18:17). Swojego prowadzenia nie oddały już do końca seta i po kontrataku Pauli Pequeno wygrały tę część spotkania.

W drugim secie także nie brakowało walki. W ekipie Brazylii widoczna była Adenizia Silva, ale Tajlandki próbowały się przeciwstawić swoją charakterystyczną, szybką grą. Po ataku Maliki na tablicy był remis 14:14. Przy stanie 22:22 Tajlandki najpierw zepsuły zagrywkę, a następnie atakowała Silva i to Brazylia miała dwie piłki setowe. Pleumjit Thinkaow obroniła pierwszą z nich, ale później atak Thaisy Menezes przełamał defensywę rywalek.

W trzecim secie dobrze działał brazylijski blok. Thinkaow i Onuma Sittirak nie mogły przebić się przez ręce rywalek i to siatkarki z Ameryki Południowej prowadziły 13:9. Tajlandki próbowały wrócić do gry, ale dobre akcje Rodgrigues i Silvy pozwoliły Brazylijkom utrzymywać przewagę i dominować na siatce. Paula Pequeno i koleżanki kontrolowały boiskowe wydarzenia (20:13). W dalszej części seta pozwoliły Tajlandkom zdobyć zaledwie jeden punkt, a mecz zakończył blok duetu Danielle Lins/Jaqueline Carvalho.

Po meczu powiedzieli:

Vilavan Apinyapong (kapitan reprezentacji Tajlandii): – Próbowałyśmy pokazać to, co mamy najlepsze, ale ciężko się gra przeciwko Brazylii. Brazylia jest wspaniałym zespołem, maja dobre zawodniczki i każdy punkt z nimi zdobywa się ciężko. Grałyśmy naszą siatkówkę, trzymaliśmy strategię. Czekamy na jutrzejszy mecz.

Castro Sheilla (kapitan reprezentacji Brazylii):  – Cieszę się ze zwycięstwa. Nasz blok i obrona działały bardzo dobrze. Musimy to utrzymać w następnym meczu.

Kiattipong Radchatagriengkai (trener reprezentacji Tajlandii): – Chciałbym podziękować Brazylii, za to jak dobrze zaprezentowała się dzisiaj. Cieszę się, że graliśmy z Brazylią, mimo że przegraliśmy. Nauczyliśmy się wiele rzeczy od znakomitych zawodniczek i trenerów. Zawsze, kiedy gramy, staramy się poprawiać nasza technikę na następne mecze.

Jose Roberto Guimaraes (trener reprezentacji Brazylii): – Myślę, że to miło zobaczyć, jak Tajlandia poprawiła się w ostatnim czasie. Widziałem jej wczorajszy mecz z Chinkami, gdzie zaprezentowała się naprawdę dobrze. W drugim secie Tajlandki serwowały znakomicie, a my popełnialiśmy błędy w przyjęciu, ale w trzecim graliśmy już lepiej. Cieszę się z trzech punktów, ale sety pierwszy i drugi nie były dla nas łatwe.

Brazylia – Tajlandia 3:0
(25:20, 25:23, 25:14)

Brazylia: Pequeno (8), Silva A. (7), Menezes (7), Ferreira (6), Castro (15), Rodrigues (11), Oliveira (libero) oraz Silva J., Lins, Steinbrecher (1), Carvalho (2) i Brait (1)
Tajlandia: Thinkaow (4), Sittirak (9), Apinyapong (12), Hyapha (1), Tomkom, (2) Kanthong (13), Buakaew (libero) oraz Pannoy (libero), Chaisri, Guedpard, Kongyot i Keawbundit