Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP: Amerykanki coraz bliżej końcowego sukcesu

WGP: Amerykanki coraz bliżej końcowego sukcesu

Reprezentacja USA kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa i pewnie zmierza w kierunku wygrania WGP. W sobotę  podopieczne trenera Mc Cutcheona w trzech setach pokonały reprezentację Kuby. Jedynie Brazylia może odebrać im zwycięstwo w całym cyklu.

Niepokonane jak do tej pory Amerykanki rozpoczęły spotkanie z dużym animuszem i od razu odskoczyły rywalkom na 8:3. Przewaga aktualnych wicemistrzyń olimpijskich była miażdżąca i na drugim czasie technicznym było już 16:7. Trener Rodriquez dwukrotnie brał czas, ale na nic to się zdało. Po zepsutej zagrywce Abel Amerykanki miały piłki setowe. Po dobrych zagrywkach Wilmy Salas Kubanki obroniły dwie z nich, ale po chwili Amerykanki obroniły atak rywalek i wygrały tę partię.

Kuba, w dużej mierze dzięki dobrej grze Palacios, objęła w drugim secie prowadzenie 9:7 i pomimo popełnianych błędów utrzymywała przewagę (17:15). Amerykanki jednak w dalszej części seta doprowadziły do remisu (18:18). Po ataku Kristin Richards jej zespół miał piłkę setową (15:24), a kiedy serwisu Alishii Glass nie przyjęły Kubanki, sędzia zakończył tę część meczu.

W trzecim secie powtórzyła się sytuacja z pierwszej partii. Amerykanki szybko objęły prowadzenie. Kubański szkoleniowiec robił, co mógł, aby zatrzymać rozpędzonego rywala, wziął dwa czasy, ale na nic to się zdało. Serwis Richards pomógł Amerykankom zamknąć seta wynikiem 25:14 i cały mecz 3:0.

Po meczu powiedzieli:

Rosell Wilma Salas (Kuba): –  USA to światowy numer jeden i ciężko się przeciwko niemu gra. Nie potrafiliśmy zdobyć kluczowych punktów, zwłaszcza w drugim secie.
Danielle Scott-Arruda
(kapitan reprezentacji USA): – Jestem szczęśliwa. Kuba grała dobrze w polu zagrywki i sprawiła nam sporo kłopotów. To jest zwycięstwo nad  wspaniałym zespołem.
Juan Carlos Gala Rodriguez
(trener reprezentacji Kuby): – Spodziewałem się, że dziś możemy zagrać lepiej, niż to zrobiliśmy. USA kontrolowały mecz i grały dobrze.
Hugh McCutcheon (trener reprezentacji USA) : –  Kuba to silny zespół. Zgadzam się z opinią trenera Gali, ale Kuba zawsze gra dobrze. Spodziewamy się zawsze ciężkiego meczu przeciwko niej. Zawsze jest niebezpieczeństwo, kiedy gra się przeciwko temu zespołowi, zawsze wspaniale walczy. Teraz jednak koncentrujemy się na jutrzejszym meczu z Chinami.

Kuba – USA 0:3
(14:25, 24:26, 14:25)

Kuba: Salas (5), Santos (6), Palacios (11), Lescay (5), Cleger (6), Silva (9), Borrell (libero) oraz Silie
USA: Glass (3), Scott-Arruda (7), Bown (8), Metcalf (5), Hodge (17), Richards (17), Miyashiro (libero) oraz Haneef-Park (2), Barboza i Thompson