Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Przed nami Finał XVIII Edycji Pucharu Kinder + Sport

Przed nami Finał XVIII Edycji Pucharu Kinder + Sport

fot. archiwum

W cieniu rozgrywek o mistrzostwo Europy w piłce nożnej swoje rozgrywki toczyli najmłodsi siatkarze. Tegoroczny finał wyłoni zdobywców Pucharu Kinder + Sport. W tym roku testowo finały odbędą się znacznie wcześniej.

Zamiast tradycyjnego pierwszego weekendu września, najlepsi młodzi zawodnicy i zawodniczki w mini siatkówce przyjadą na gościnną halę w Zabrzu w pierwsze dwa dni lipca. Zamiast rozpoczynać wakacje, czeka ich walka o najwyższe nagrody pucharu Kinder + Sport 2012.

To już piąty rok, kiedy rozgrywki odbywają się pod patronatem firmy Ferrero Polska, które nie tylko jest fundatorem nagród, ale wspiera polską siatkówkę na wiele innych sposobów – m.in. finansując materiały dydaktyczne dla trenerów i nauczycieli WF, przygotowane przez Akademię Polskiej Siatkówki.

Tegoroczne eliminacje wyłoniły finalistów, jak co roku pobito rekord frekwencji – to oznaka, że turniej rozwija się prawidłowo i o przyszłość polskiej siatkówki nie musimy się martwić. Z całą pewnością wśród uczestników tegorocznych finałów znajdą się przyszli następcy ambasadora programu Sebastiana Świderskiego i innych czołowych polskich siatkarzy.Na rosnącą każdego roku popularność turnieju ma na pewno wpływ atrakcyjność głównych nagród. W latach ubiegłych młodzi sportowcy wyjeżdżali m.in. do Włoch na spotkania z ambasadorem turnieju Sebastianem Świderskim, na mecze reprezentacji Polski podczas mistrzostw świata, mieli okazję do spotkania z kadrą narodową.

W tym roku główną nagrodą dla najlepszych będzie wyjazd na mecze Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w Zielonej Górze, podczas którego młodzi siatkarze spotkają się z kadrą Polski, która prosto z Memoriału uda się do Londynu, aby walczyć o medale igrzysk olimpijskich. Podczas memoriału Wagnera młodym sportowcom będzie oczywiście towarzyszył Sebastian Świderski, pod którego fachowym okiem zwycięzcy odbędą treningi siatkarskie. Sebastian pojawi się również w Zabrzu w poniedziałek 2 lipca 2012 roku, organizatorzy szykują również inne niespodzianki, ale o tych dowiemy się wkrótce.

Zapowiadają się po raz kolejny wielkie emocje, które co roku towarzyszą finałom Kinder + Sport. Oprócz nagrody głównej na uczestników czeka również szereg nagród rzeczowych, ufundowanych przez sponsora rozgrywek, firmę Ferrero. Tuż przed finałami rozpoczęła działalność nowa strona programu – www.kindersport.pl, na której można zarejestrować swoją drużynę, znaleźć pomoce treningowe oraz wskazówki mistrzów.

Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Siatkowej przy współpracy z okręgowymi związkami, Fundacją Polska Siatkówka oraz JM Marketing Group. Głównym partnerem turnieju o Puchar Kinder + Sport jest firma Ferrero, natomiast organizatorem akcji są agencja reklamowa Communication Unlimited i JM Marketing Group. Patronat Honorowy nad rozgrywkami Kinder + Sport sprawują Minister Sportu i Turystyki oraz Minister Edukacji Narodowej.

Wielki Finał rozgrywek o Puchar Kinder + Sport 2012

Miejsce rozgrywek: 
HALA SPORTOWA MOSIR W ZABRZU, UL. MATEJKI 6

01.07.2012 r. 
godz. 09.00 - 09.15 uroczyste otwarcie turnieju
godz. 09.40 - 13.00 gry turniejowe
godz. 13.30 - 19.30 c.d. gier

02.07.2012 r. 
godz. 09.00 - 12.30 gry turniejowe
godz. 13.00 - 15.00 c.d. gier
godz. 15.30 - 16.30 ogłoszenie wyników rozdanie nagród

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved