Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite: Wojtasik i Lech nie zagrają w półfinale

CEV Satellite: Wojtasik i Lech nie zagrają w półfinale

W pierwszym sobotnim pojedynku turnieju CEV Satellite w Lozannie Jarosław Lech i Damian Wojtasik pokonali Czechów Dumek/Tichy i awansowali do czołowej szóstki. W meczu o wejście do półfinału przegrali jednak z Estończykami Kollo/Vesik.

Polacy po wczorajszych wygranych zakwalifikowali się do czołowej ósemki turnieju z cyklu CEV Satellite w Lozannie. Inna polska para, Dawid Popek i Michał Makowski, po wczorajszej porażce została sklasyfikowana na miejscach 9-12. Jarosław Lech i Damian Wojtasik dziś zmierzyli się z czeską parą Dumek/Tichy o awans do szóstki. W pierwszym secie kibice mogli oglądać zaciętą walkę od początku do końca. W końcówce rozgrywanej na przewagi lepsi okazali się biało-czerwoni, którzy wygrali pierwszego seta 23:21. To była jednak dopiero zapowiedź prawdziwych emocji. W drugiej partii również nikt nie chciał odpuścić, a końcówka trwała o wiele dłużej. Polacy mieli kilka piłek meczowych, Czesi kilka piłek setowych, ostatecznie to nasi reprezentanci rozstrzygnęli tego seta na swoją korzyść, wygrywając 28:26. Mecz, mimo iż dwusetowy, trwał niemal godzinę.

Wieczorem w meczu o awans do półfinału Lech i Wojtasik zagrali z estońską parą Kollo/Vesik. Pojedynek ten okazał się prawdziwą siatkarską wojną, choć początek spotkania na to nie wskazywał. Wojtasik i Lech rozpoczęli z dużym animuszem i w pierwszej odsłonie okazali się zdecydowanie lepsi w każdym elemencie. Estończycy nie zamierzali jednak pasować i robili wszystko, aby doprowadzić do tie-breaka. Polacy jednak nie zgadzali się na taki obrót sytuacji i na boisku rozgorzała zacięta walka, w końcówce jednak minimalnie lepsi okazali się siatkarze z Estonii. Największe emocje rozgorzały jednak dopiero w decydującej części pojedynku. Zespoły walczyły o każdą piłkę i w konsekwencji ponownie doszło do emocjonującej końcówki. Szanse miały obie ekipy, ale ostatecznie w półfinale zagra zespół estoński, a Wojtasik i Lech zostaną sklasyfikowani na miejscach 5-6.