Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Być albo nie być dla AZS Częstochowa

Być albo nie być dla AZS Częstochowa

fot. archiwum

Częstochowski AZS otrzymał zgodę na udział w rozgrywkach PlusLigi w sezonie 2012/2013, ale do 31 lipca musi spełnić trzy warunki postawione przez radę nadzorczą Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej. Najtrudniejszy do spełnienia dotyczy budżetu klubu.

Pierwszy z warunków to podpisanie umowy na rozgrywanie meczów Plus Ligi w nowej hali. Ponadto klub musi przedstawić gwarancje finansowe w postaci umów dokumentujących pokrycie budżetu w sezonie 2012/2013 oraz składu zespołu, który będzie brał udział w rozgrywkach. Dziś wydaje się, że akademicy nie będą mieli problemów ze spełnieniem wymogu dotyczącego hali. Trudno bowiem sobie wyobrazić, że miasto nie zechce, aby drużyna grała na Zawodziu.

Nie wyobrażamy sobie tej hali bez AZS-u – przyznaje Aleksander Wierny, naczelnik wydziału Kultury Promocji i Sportu w częstochowskim Urzędzie Miasta. – Nie powinno być też żadnych formalnych przeszkód, aby umowa z klubem została podpisana do 31 lipca. Dodam, że otrzymaliśmy z AZS-u pismo, w którym klub proponuje, w jaki sposób moglibyśmy mu pomóc. Dotyczy to m.in. warunków korzystania z hali. O szczegółach nie chcę mówić, bo byłoby to z mojej strony nieeleganckie. To są propozycje AZS-u, więc powinien o nich poinformować prezes Pakosz. – Hala Polonia nie spełniała wszystkich wymogów i do rozgrywek PlusLigi była dopuszczana warunkowo. Stąd warunek, że mamy grać w nowej hali – wyjaśnia prezes Pakosz. – Swoją drogą grzechem by było, gdyby potencjał tej hali nie został wykorzystany. Mamy różne pomysły. Na Zawodziu moglibyśmy m.in. zorganizować klubowe biuro, grać i robić inne rzeczy. Po to, żeby na siatkówkę i generalnie sport zapanowała w Częstochowie moda. Bo to jedyna szansa dla tego obiektu. Możliwości jest sporo, ale najpierw musimy wypracować rozsądne warunki współpracy. I będziemy na ten temat rozmawiać.

Zdaniem prezesa Pakosza AZS w nowej hali to także ciekawa propozycja dla inwestorów, którzy pomogliby w zbudowaniu budżetu i drużyny. W przypadku warunków dotyczących budżetu, klub nie musi zgromadzić konkretnej, minimalnej kwoty. – Środki muszą się równoważyć z kosztami kontraktów zawodników i kosztami stałymi związanymi z utrzymaniem drużyny i klubu – wyjaśnia Pakosz.Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved