Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > AZS Białystok bez licencji na grę w ekstraklasie

AZS Białystok bez licencji na grę w ekstraklasie

fot. archiwum

Chociaż działacze AZS-u zapewniali, że przed kolejnym sezonem klub nie będzie miał problemów z uzyskaniem licencji, to one znów się pojawiły. Białostocka drużyna nie ma na razie pozwolenia na występy w ekstraklasie i dostała czas na uzupełnienie dokumentacji do 15 lipca.

Aby otrzymać licencję uprawniającą do gry w krajowej elicie, trzeba m.in. przedstawić zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Urzędzie Skarbowym. Ponadto nie można mieć zaległości przekraczających trzy miesiące wobec zawodniczek i trenerów. Białostocki AZS w zasadzie przed każdym sezonem miał jakieś licencyjne perypetie. Powód był zawsze ten sam – zaległości w stosunku do byłych zawodniczek i trenerów, jak też problem z zaświadczeniami z ZUS-u czy Urzędu Skarbowego.

AZS jeszcze nie otrzymał licencji. Klub miał czas na złożenie wszystkich potrzebnych dokumentów, ale tego nie zrobił. A były już dwa posiedzenia komisji – mówi Janusz Kamiński, przewodniczący Komisji ds. Licencji Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Kolejny termin posiedzenia komisji jest wyznaczony na 16 lipca. Jeżeli do tego czasu AZS uzupełni dokumenty, zajmiemy się jego wnioskiem i nie wykluczam, że białostocki klub licencję otrzyma, ale najpierw musi uzupełnić dokumentację.

Zostaliśmy poproszeni o uzupełnienie dokumentów. Mamy na to czas do 15 lipca i to zrobimy. Więc żadnych problemów z przyznaniem licencji być nie powinno – oświadcza Aleksander Puchalski, prezes AZS-u.Akademiczki po raz pierwszy spotkają się w Białymstoku 15 lipca. M.in. przejdą badania wydolnościowe i skocznościowe. Po tygodniowym pobycie na własnych obiektach 23 lipca wyjadą do ośrodka Knieja obok Rajgrodu. W ciszy, wśród sosnowo-świerkowych lasów, spędzą pracowicie dwa tygodnie. Po powrocie długo nie zabawią w stolicy Podlasia. W drugiej połowie sierpnia czeka je kolejne dwutygodniowe zgrupowanie w Wilkasach, nad mazurskimi jeziorami. Zwykle w tym okresie AZS startował w Akademickich Mistrzostwach Polski. Nie wiadomo jednak, czy drużyna będzie broniła zdobytego w poprzednim roku tytułu.

Nie będziemy w pełnym składzie, bo cztery Trynidadki dojadą do nas 4 września. Trener Tobolski zdecyduje, czy ten start jest potrzebny – mówi Sebastian Humbla, dyrektor do spraw sportowych AZS-u.

źródło: plusligakobiet.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved