Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > LE K, gr. B: Reprezentacja Bułgarii wciąż wiedzie prym

LE K, gr. B: Reprezentacja Bułgarii wciąż wiedzie prym

Wciąż trwa znakomita passa siatkarek bułgarskich, które w tegorocznych rozgrywkach Ligi Europejskiej dotąd nie zeszły z parkietu pokonane. W drugim spotkaniu również bez niespodzianki - Francuzki pokonały ekipę Turcji.

Szwajcarki nie potrafiły w tym pojedynku zatrzymać głównej broni przeciwniczek, jeżeli chodzi o atak, Straszymiry Filipowej, choć zaczęły ten pojedynek bardzo dobrze. Dopiero po pierwszej przerwie technicznej Bułgarki zaczęły dominować na parkiecie i nie pozwalały rywalkom w trzecim secie na zbyt wiele. Szwajcarki zdobyły w tej części spotkania zaledwie 13 punktów. W kolejnych dwóch setach obraz gry wcale nie uległ zmianie, na boisku istniała tylko i wyłącznie jedna drużyna. – Mecz z Francją będzie najważniejszym tego weekendu i choć nie wpłynie na końcowy rezultat w grupie, chcemy wygrać wszystkie nasze mecze w fazie grupowej – powiedział trener Marcelo Abbondanza.
Jesteśmy tu po to, aby poprawiać jakość swojej gry i sprawdzić się z silnymi zespołami. W sobotę będziemy grały z młodym zespołem tureckim i spodziewamy się ciężkiej walki na zakończenie naszej pierwszej przygody z Ligą Europejską – powiedziała Svetlana Ilic.

Szwajcaria – Bułgaria 0:3
(13:25, 14:25, 12:25)

Szwajcaria: Marbach, Steinemann (5), Schauss (3), Stocker (4), Granvorka (3), Tschopp, Jenny (libero) oraz Sirucek (6), Bannwart (1), Halter, Kuhner i Unternahrer (8)
Bułgaria: Nenowa (2), Sabkowa (1), Zarkowa (5), Karakeszewa (8), Wasiliewa (12), S. Filipowa (5), M. Filipowa (libero) oraz Nikołowa (2), Kitipowa (2), Rabahdziewa, Koewa (2) i Rusewa (6)

Francuzki rozpoczęły to spotkanie bardzo dobrze, prowadziły już na początku 8:4, ale młody turecki zespół dzielnie walczył i zredukował straty na przerwie technicznej numer dwa do zaledwie dwóch oczek. W dalszej części seta to Francja kontrolowała boiskowe wydarzenia. Turcja nie miała jednak zamiaru się poddawać  i z dużym animuszem weszła w kolejny set. Na drugiej przerwie technicznej prowadziła nawet 16:10. Turczynki bardzo ryzykowały w polu zagrywki i to im się opłaciło, bo mimo rozpaczliwej pogoni rywalek wygrały tę część meczu. W trzecim secie sprawa wyniku była otwarta od początku do końca i choć na drugiej przerwie technicznej było 16:12 dla Francji, rywalki zdołały odrobić straty i doprowadzić do zaciętej końcówki, którą jednak przegrały. To podłamało młode zawodniczki trenera Gokhana, które w kolejnym secie toczyły w miarę wyrównany bój jedynie na początku partii.

Francja – Turcja 3:1
(25:20, 21:25, 25:23, 25:15)

Francja: Bauer (18), Orla (10), Steux (3), Mollinger (2), Schleck (15), Dascalu (8), Ortchitt (libero) oraz Soullard, Crousillat (11) i Tuifua (1)
Turcja: Akman (8), Yurtdagulen (4), Altay (10), Dagdelenler (6), Karakoyun (1), Kestirengoz (13), Kayacan (libero) oraz Orge, Cemberci i Yilmaz