Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Jutro rusza azjatycka Liga Mistrzów

Jutro rusza azjatycka Liga Mistrzów

fot. archiwum

Już jutro w Szanghaju rozpoczną się Klubowe Mistrzostwa Azji, które są równoznaczne z europejską Ligą Mistrzów. W ciągu 9 dni 17 zespołów powalczy o tytuł najlepszej ekipy na kontynencie azjatyckim i przepustkę do Klubowych Mistrzostw Świata.

W sobotę 30 czerwca w Szanghaju rozpocznie się już trzynasta edycja azjatyckiej Ligi Mistrzów, zwanej Klubowymi Mistrzostwami Azji. W turnieju trwającym zaledwie dziewięć dni zagra siedemnaście ekip z całego kontynentu, a jedynie zwycięzca zapewni sobie awans do rozgrywanych między 13 a 19 października w Doha Klubowych Mistrzostw Świata.

W ubiegłych latach kontynent azjatycki na imprezie wyłaniającej najlepszą klubową ekipę świata reprezentowany był przez mistrzów Iranu – Paykan Teheran. W tym sezonie wiadomo już, że w Doha na pewno nie zagra ta drużyna, ponieważ mistrzem Iranu został zespół Kaleh Mazandaran.

Klubowe Mistrzostwa Azji mają zdecydowanie inną formułę niż ich europejski odpowiednik. Po zakończonym sezonie ligowym mistrzowie 17 krajów azjatyckich zostają podzieleni na cztery grupy eliminacyjne – trzy czterozespołowe oraz jedną pięciozespołową. Po rozegraniu fazy grupowej, w której każdy zespół mierzy się z każdym, do ćwierćfinałów awansują po dwie najlepsze ekipy, natomiast drużyny, które zajęły trzecie i czwarte miejsca w grupach, walczą o pozycje 9-16. Team, który zajmie 5. miejsce w grupie pięciozespołowej, wraca do domu, zajmując ostatnią lokatę w mistrzostwach. Następnie rozgrywki przybierają już klasyczną formułę turniejową. W tym roku rozgrywki grupowe potrwają od 30 czerwca do 4 lipca, ćwierćfinały zostaną rozegrane 6 lipca, dzień później półfinały, a wielki finał odbędzie się w niedzielę 8 lipca.Jako gospodarz w turnieju występuje zespół Szanghaj Tang Dynasty (Chiny),
a pozostałą stawkę drużyn stanowią: PTCS (Wietnam), Kaleh Mazandaran (Iran), Al-Arabi (Katar), Ałmaty (Kazachstan), Surabaya Samator (Indonezja), ONGC Dehradun (Indie), Al-Quadsia (Kuwejt), Toray Arrows (Japonia) oraz Chonburi (Tajlandia). Kolejne siedem miejsc jest zarezerwowanych dla krajowych mistrzów z Afganistanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Uzbekistanu, Birmy, Tadżykistanu, Singapuru i Mongolii.

Składy grup:

Grupa A
Szanghaj Tang Dynasty (Chiny)
PTCS (Wietnam)
mistrz Afganistanu
mistrz Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Gupa B

Kaleh Mazandaran (Iran)
Al-Arabi (Katar)
mistrz Uzbekistanu
mistrz Birmy

Grupa C
Ałmaty (Kazachstan)
Surabaya Samator (Indonezja)
ONGC Dehradun (Indie)
Al-Quadsia (Kuwejt)

Grupa D

Torray Arows (Japonia)
Chonburi (Tajlandia)
mistrz Tadżykistanu
mistrz Singapuru
mistrz Mongolii

 

źródło: AVC, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved