Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dwa zespoły z PlusLigi z warunkową licencją

Dwa zespoły z PlusLigi z warunkową licencją

fot. archiwum

Zgodnie z wczorajszym komunikatem PLPS w PlusLidze w przyszłym sezonie zobaczymy tylko dziewięć zespołów. Do rozgrywek nie został dopuszczony Fart Kielce, a dwa kluby otrzymały licencje warunkowe. Kłopoty mają częstochowianie i gdańszczanie.

PLPS, stając się ligą profesjonalną, znacznie podniosła wymagania stawiane klubom grającym w PlusLidze. W tym roku żadna z czterech czołowych ekip I ligi tych wymagań nie była w stanie spełnić i nikt nowy do ekstraklasy nie dołączy. PlusLiga ma być więc w przyszłym sezonie mniejsza, bowiem z dziesięciu dotychczasowych zespołów warunków stawianych przez PLPS nie spełnia Fart Kielce. Klub z woj. świętokrzyskiego nie zdołał zebrać budżetu na miarę ekstraklasy i w niej nie zagra, nie składał nawet wniosku licencyjnego.

Z dziewięciu pozostałych drużyn problemy mają inne dwie. Trefl Gdańsk musi w lipcu uzupełnić dokumentację. – Porozumienie z jednym z agentów zawodników jest podpisane z terminem realizacji do 30 czerwca. Komisja licencyjna oczekuje po tym terminie od klubu i od tego agenta informacji, że nasze porozumienie zostało zrealizowane. Kolejne posiedzenie władz PLPS zaplanowano na 16 lipca i wtedy sprawa zostanie zamknięta. Komisja licencyjna jest bardzo skrupulatna i chwała jej za to – wyjaśnia na łamach portalu SportoweFakty.pl Adam Okuniewski, wiceprezes Trefla Gdańsk.

Warunkową licencję otrzymał również AZS Częstochowa. Póki co wiadomo jedynie, że AZS będzie musiał spełnić trudne warunki. Między innymi zbudować budżet, który w PlusLidze musi wynosić minimum 3,5-5 milionów złotych. I to jest najtrudniejsze zadanie, z którym będą musiały się zmierzyć władze klubu – donosi Gazeta Wyborcza.Media kieleckie twierdzą, że jest jeszcze szansa, by w miejsce Farta do ekstraklasy wszedł nowy klub, który może zostać utworzony na bazie świętokrzyskiego biznesu. Czy PLPS dopuści taką możliwość i zmieni swoją decyzję o dziewięciozespołowej lidze, przekonamy się w najbliższych dniach. Nie brakuje też głosów, że tak wyśrubowane warunki stawiane przez profesjonalną ligę mogą doprowadzić do sytuacji, że w ekstraklasie może grać tylko sześć zespołów. Wśród działaczy I ligi coraz częściej słyszy się głosy niezadowolenia z obecnej sytuacji. Napięcie narasta i być może znajdzie swój upust w trakcie najbliższego Zebrania Wyborczego PZPS.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved