Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP: Kuba bez szans w starciu z Turczykami

WGP: Kuba bez szans w starciu z Turczykami

Siatkarki z Turcji odniosły drugie zwycięstwo w rundzie finałowej rozgrywek World Grand Prix. Tym razem gorsze od Turczynek okazały się reprezentantki Kuby, które przegrały w trzech setach, zwłaszcza  w drugim secie oddając pole gry rywalkom.

Już pierwsze akcje tego spotkania pokazały różnicę dzielącą obie drużyny. Po atakach Ozsoy Turcja prowadziła 9:3. Niedługo potem Uslupehlivan skręciła kostkę, a Kubanki dostrzegły w tym szansę dla siebie. Wykorzystały ją i dogoniły osłabione Turczynki (15:15), a nawet wyszły na prowadzenie 16:15. W końcówce ciężar gry wzięła na siebie Ozosy, a wspomogła ją Darnel, dzięki czemu ich zespół mógł cieszyć się z wygranej w partii premierowej. Drugi set był zupełnie bez historii. Cały czas to siatkarki z Turcji rozdawały karty na boisku, raz po raz dobijając coraz bardziej zagubione Kubanki. Świetna zagrywka oraz blok Turczynek robiły swoje. W całym spotkaniu turecka drużyn zdobyła 13 punktów blokiem oraz zaserwowała 11 asów. Trzecia odsłona, choć rozpoczęła się od w miarę wyrównanej gry obu zespołów, z czasem przypominała poprzednią. Kubanki gubiły się i nie dość, że nie mogły znaleźć sposobu na świetnie grające przeciwniczki, to jeszcze bardziej nie potrafiły poradzić sobie z własnymi problemami. Turczynki szybko zakończyły całe spotkanie.

Po meczu powiedzieli:
Yusidey Silie Frometa (kapitan reprezentacji Kuby): – To był bardzo zły mecz, nie miałyśmy dzisiaj nic do gadania. Musimy bardziej skupić się na boisku. Musimy stać się silniejsze.

Esra Gumus (kapitan reprezentacji Turcji): – Zagrałyśmy dzisiaj świetne spotkanie. Kuba to silny zespół z mocnym atakiem, ale dzisiaj zagrywałyśmy bardzo dobrze i rywalki miały problemy w przyjęciu.

Juan Carlos Gala Rodriguez (trener reprezentacji Kuby): – Nie zagraliśmy dziś dobrze, nie wiemy co trzeba zrobić na boisku, by pokonać zespół turecki.

Marco Aurelio Motta (trener reprezentacji Turcji): – Według mnie zagraliśmy dzisiaj dobry mecz, bardzo dobrze zagrywaliśmy. Kuba jest silnym zespołem, zagrała dobrze w pierwszym secie, ale później straciła koncentrację. Wiem, że Kubanki potrafią grać na lepszym poziomie.

Kuba – Turcja 0:3
(23:25, 9:25, 20:25)

Kuba: Salas Rosell (3), Santos Allegne (3), Palacios Mendoza (8), Cleger Abel (10), Giel Ramos (3), Silva Franco (11), Borrell Cruz (libero) oraz Rojas Orta, Silie Frometa i Matienzo Linares
Turcja: Uslupehliban (2), Toksoy (5), Kirdar (10), Aydemir (6), Ozsoy (12), Erdem (11), Kayalar (libero) oraz Gueresen (libero), Gumus i Darnel (12)