Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE K, gr. B: Francuzki i Bułgarki lepsze w pierwszym dniu

LE K, gr. B: Francuzki i Bułgarki lepsze w pierwszym dniu

We francuskim Metz grupa B Ligi Europejskiej kobiet rozpoczęła ostatni turniej fazy grupowej. Na otwarcie Francuzki w trzech setach uporały się ze Szwajcarią, a Bułgaria w tym samym stosunku pokonała Turcję. Awans do FF już wcześniej wywalczyła Bułgaria.

Od zwycięstwa rozpoczęły w Metz 4. kolejkę spotkań Ligi Europejskiej w grupie B podopieczne Fabrice Viala. Francuzki w trzech setach pokonały reprezentantki Szwajcarii. Już w pierwszej partii Trójkolorowe nie pozostawiły złudzeń, kontrolując od pierwszej do ostatniej piłki wydarzenia na parkiecie. Także drugi set układał się pod dyktando będących gospodarzem zawodniczek z Francji. Ekipa trenera Viala wykorzystywała najmniejsze błędy rywalek, prowadząc już 22:16. W końcówce miejscowe się rozluźniły, a do głosu zaczęły dochodzić Szwajcarki, zmniejszając straty do kilku oczek, jednak wyniku partii nie zdołały odwrócić i przegrały 22:25. Trzecia odsłona meczu początkowo należała do ekipy Svetlany Ilic. Szwajcarki prowadziły już 16:11 i kiedy wydawało się, że w meczu rozegrany zostanie czwarty set, Francuzki zaczęły odrabiać straty, doprowadzając do remisu po 24, a następnie przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść. – Chciałem serdecznie pogratulować rywalom. Trudno mówić o niespodziance, bo mamy świadomość, że jeszcze wiele pracy przed nami – powiedział Serb prowadzący reprezentację Szwajcarii. – W tym meczu nie graliśmy dobrze, ale jeżeli chcemy się poprawić, musimy wyeliminować głupie i niepotrzebne błędy – dodała Svetlana Ilić.

Francja  –  Szwajcaria 3:0
(25:20, 25:22, 26:24)

W trzech setach zakończyło się również spotkanie pomiędzy Turcją a Bułgarią. Podopieczne Marcello Abbondanzy nie miały problemów ze zwycięstwem poza drugą partią, pewnie zwyciężając 25:18 i 25:18. – Odkąd mamy zapewniony udział w Final Four, staram się oszczędzać dziewczyny. Koncentruję się, aby sprawdzić w warunkach meczowych wszystkie moje siatkarki, jak również przetestować różne ustawienia taktyczne – tłumaczył szkoleniowiec Bułgarek. Zadowolony z postawy zespołu nie był za to trener reprezentacji Turcji, Edma Gökhan.Jesteśmy bardzo młodym zespołem, który płaci frycowe w Lidze Europejskiej. W spotkaniu z Bułgarią popełniliśmy zbyt wiele błędów, to zadecydowało o naszej porażce – dodał.

Turcja –  Bułgaria 0:3
(18:25, 22:25, 18:25)

Turcja: Akman (5), Yurtdagulen (7), Cemberci (3), Yilmaz (10), Dagdelenler (7), Kestirengoz (8), Kayacan (libero) oraz Orge, Durul, Basa (1) i Karakoyun
Bułgaria: Kitipowa (3), Rabadzijewa (9), Zarkowa (8), Kojewa (4), Karakaszewa (7), Wasiljewa (12), Filipowa M. (libero) oraz Nenowa (2), Nikołowa (1), Sabkowa (2) i Rusjewa (3)