Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Karpaty Krosno ze skompletowanym składem

Karpaty Krosno ze skompletowanym składem

fot. archiwum

Wiadomo już kto zagra w przyszłym sezonie w rozgrywkach II ligi kobiet w barwach krośnieńskich Karpat. Klub zakończył budować drużynę, która przeszła sporą zmianę i z pięcioma nowymi zawodniczkami rywalizować będzie w II lidze.

Ekipa z Krosna, choć bez większych gwiazd, w ubiegłym sezonie spisywała się dobrze i praktycznie cały czas plasowała się w czołówce czwartej grupy II ligi kobiet. W półfinale rozgrywek nie dała już jednak rady Wiśle Kraków, która wywalczyła wtedy awans na zaplecze PlusLigi Kobiet. To nie była pierwsza potyczka w półfinale z krakowiankami. Dwa lata temu Wisła również wyeliminowała w tej fazie krośnieński zespół.

W porównaniu do minionego sezonu, w przyszłym skład zmieni się znacznie. Karpaty straciły trzy podstawowe zawodniczki: Gabrielę Gasidło, Magdalenę Machowską i Karolinę Szewczyk. Klub opuściło jeszcze pięć innych zawodniczek: Warzocha, Jasionowicz, Wójcik, Golba i Podlasek. Do Krosna trafiły natomiast Iwona Grzegorczyk, Alicja Wilk, Natalia Perlińska, Ewelina Halasz oraz Barbara Mikosz. Ponadto do drużyny dołączy wychowanka Kinga Kinel – juniorka grająca na pozycji libero.

Skład wydaje się być nieco słabszy niż w sezonie poprzednim, jednak zawsze solidna drużyna Karpat Krosno, którą nadal prowadzić będzie Dominik Stanisławczyk, z pewnością, tak jak ostatnio, walczyć z najlepszymi. Tym bardziej, że za przyjęcie w zespole odpowiedzialne będą dwie Joanny: Beda i Paluch, które będą potrafiły utrzymać je na dobrym poziomie – a od niego wszystko jest zależne.Kadra Karpat Krosno na sezon 2012/2013:
Rozgrywające:
Aleksandra Witkoś
Katarzyna Nadziałek

Przyjmujące:
Joanna Beda
Joanna Paluch
Kinga Czarnowska
Barbara Mikosz

Atakujące:
Iwona Grzegorczyk
Ewelina Halasz

Środkowe:
Agnieszka Dziadosz
Natalia Perlińska
Alicja Wilk

Libero:
Sylwia Bielecka
Kinga Kinel

I trener:
Dominik Stanisławczyk
II trener:
Joanna Bednarczyk

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved