Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Jan Nowakowski: Atmosfera w kadrze jest bardzo dobra

Jan Nowakowski: Atmosfera w kadrze jest bardzo dobra

fot. archiwum

Polscy juniorzy  rozpoczęli przygotowania do ME juniorów, jednak na razie nie myślą o potencjalnych rywalach. - Chcemy jak najlepiej przygotować się do tych zawodów, a dopiero później będziemy myśleć o tym, z kim będziemy grać - mówi Jan Nowakowski.

Reprezentacja Polski juniorów na początku czerwca rozpoczęła przygotowania do mistrzostw Europy juniorów. Kadrowicze odbyli już zgrupowanie w Spale, a obecnie są w trakcie treningów w Nowym Dworze Mazowieckim. – W Spale było bardzo ciężko, mieliśmy długie i wyczerpujące treningi. Ćwiczyliśmy nawet dwa razy dziennie po trzy godziny, a teraz w dalszym ciągu trenujemy wytrzymałość i na tym obecnie bazujemy – opowiada środkowy reprezentacji Polski juniorów, Jan Nowakowski, który jednocześnie zapewnia, że mimo wyczerpujących treningów, atmosfera w drużynie jest bardzo dobra.

Najważniejsze jednak, że obecnie żaden z zawodników nie boryka się z poważnymi dolegliwościami zdrowotnymi. – Niektórzy narzekają na drobne urazy, typu przeciążenia kolana, także nie są to poważne kontuzje, dlatego myślę, że trenerzy niedługo będą mieli wszystkich zawodników do dyspozycji – komentuje Nowakowski.

Niedawno do sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski juniorów dołączył trener PGE Skry Bełchatów, Jacek Nawrocki. Biało-czerwoni są zadowoleni z treningów pod okiem opiekuna wicemistrza Polski. – Współpraca z trenerem Nawrockim jest fantastyczna – twierdzi Nowakowski. – Jest to bardzo dobry szkoleniowiec, który zawsze przykłada się do treningów. Widać, że bardzo mu zależy na dobrym przygotowaniu nas do mistrzostw Europy juniorów. Myślę, że możemy pod jego wodzą osiągnąć dobry wynik na tym turnieju – dodaje młody zawodnik.Już w najbliższą sobotę kadrowiczów czeka wylot do Finlandii na serię towarzyskich spotkań ze Skandynawami. Potem biało-czerwonych czekają jeszcze mecze kontrolne, między innymi z juniorami z Włoch, Bułgarii i Rosji. – Będziemy mieli okazję do skonfrontowania naszych umiejętności i tego, co obecnie ćwiczymy na treningach, z zespołami z całej Europy – mówi środkowy. – W tych pierwszych spotkaniach wynik nie będzie podstawowym kryterium do oceny nas przez trenerów, ale to, co pokażemy na boisku – dodaje Nowakowski.

Przypomnijmy, że mistrzostwa Europy juniorów odbędą się w dniach 24 sierpnia – 2 września, a zorganizują je Polska i Dania. Udział w zawodach, oprócz gospodarzy, zapewniony mają: Rosja, Bułgaria, Serbia (medaliści ME z 2010 roku) oraz Grecja, Turcja, Belgia i Hiszpania, czyli triumfatorzy pierwszego etapu eliminacji. Stawkę drużyn biorących udział w czempionacie uzupełnią dwaj zwycięzcy kolejnej fazy eliminacji oraz najlepsza ekipa z drugiego miejsca. O przepustki na MEJ walczą jeszcze między innymi: Francuzi, Włosi, Niemcy, Holendrzy i Ukraińcy. Ostateczny skład uczestników turnieju poznamy 15 lipca, jednak nasi juniorzy na razie nie myślą ani o potencjalnych rywalach, ani o ewentualnej presji związanej z byciem gospodarzem finałowego turnieju. – Na razie jest to zbyt odległa perspektywa czasowa, by o tym myśleć. Niby do turnieju pozostały tylko dwa miesiące, ale jeszcze wiele rzeczy może wydarzyć się przez ten okres – uważa Nowakowski. – Obecnie chcemy jak najlepiej przygotować się do tych zawodów, a dopiero później będziemy myśleć o tym, z kim będziemy grać – kończy reprezentant Polski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved