Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Emanuel Kohút nowym środkowym Cuneo

Emanuel Kohút nowym środkowym Cuneo

fot. archiwum

Emanuel Kohút podjął decyzje o zmianie barw klubowych, zamieniając Sisley Belluno na inną ekipę włoskiej Serie A - Bre Banca Lannutti Cuneo. Dla środkowego reprezentacji Słowacji będzie to już piąty sezon na parkietach Serie A.

Emanuel Kohút, były już zawodnik Sisleya Belluno, decydując się na pozostanie we włoskiej ekstraklasie, wybrał ofertę jednej z czołowych ekip Serie A – Bre Banca Lannutti Cuneo. – Z przedstawicielami Cuneo rozmawiałem najdłużej. Skontaktował się ze mną nowy trener Roberto Piazza, z którym pracowałem w Belluno – o swoim przejściu do Cuneo mówił jeden z kluczowych zawodników piątej ekipy zeszłorocznych mistrzostw Europy, odnosząc się do szans swojego nowego klubu w perspektywie kolejnego sezonu. – Cuneo to stabilny klub. Patrząc na wyniki z ostatnich lat, może być klubem na miarę, a nawet silniejszym, od Treviso. Przed nami wysokie cele, z takim składem możemy nawet myśleć o mistrzostwie. Cieszę się też, że w końcu będę miał okazję zagrać w Lidze Mistrzów – przyznał Emanuel Kohút.

Jako wychowanek VKP Bratysława Kohút pierwsze kroki na parkietach Serie A stawiał, broniąc barw Sisleya Treviso. Zmagający się z problemami Sisley tymczasowo znalazł schronienie w miejscowości Belluno. Aktualnie po rezygnacji głównego sponsora wszystko wskazuje, że po 25 latach Sisley zniknie z siatkarskiej mapy Italii. Zawodnikom związanym z Treviso rozwiązano kontrakty, a sami siatkarze musieli szukać nowych klubów. Reprezentacyjny kolega Kohúta, aktualny kapitan reprezentacji Słowacji  František Ogurčák od nowego sezonu zagra we włoskiej Piacenzie. Przy kolejnych problemach finansowych klubów Serie A wcześniej decyzje o zmianie barw musieli podjąć także m.in. Milan Bencz (atakujący reprezentacji Słowacji związał się nowym kontraktem z Arago de Sete), a także były szkoleniowiec Słowaków – Emanuele Zanini (prowadzący w minionym sezonie Monzę szkoleniowiec wciąż jest na etapie poszukiwania nowego klubu).

Przed podopiecznymi Štefana Chrtianskiego Final Four Ligi Europejskiej. Oparta na młodych zawodnikach reprezentacja Słowacji będzie bronić wywalczonego przed rokiem tytułu. Emanuel Kohút, podobnie jak inna grupa doświadczonych siatkarzy, otrzymał wolne podczas rozgrywek Ligi Europejskiej. Aktualnie zawodnik przechodzi rehabilitację po artroskopii kolana. 

źródło: Dennik Sport, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved