Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Kolejny transfer Budowlanych obmyślany był już od dawna

Kolejny transfer Budowlanych obmyślany był już od dawna

fot. archiwum

Budowlani Łódź wzbogacili się o nową zawodniczkę. Jest nią mająca 19 lat wychowanka Sparty Warszawa, Aleksandra Sikorska, która występuje na środku bloku. Nowy nabytek łodzianek znalazł się w szerokiej kadrze Alojzego Świderka na Turniej o Puchar Jelcyna.

O transferze Aleksandry Sikorskiej do Budowlanych Łódź mówiło się od dłuższego czasu, jednak dopiero dzisiaj klub poinformował o tym na stronie internetowej. Już podczas turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorek szef Budowlanych, Marcin Chudzik, kilkakrotnie przyjeżdżał do Warszawy, aby przyglądać się dziewiętnastoletniej siatkarce. Sikorska jest wychowanką warszawskiej Sparty i podstawową zawodniczką stołecznych oraz młodzieżowych reprezentacji Polski. Przed rokiem brała udział w mistrzostwach świata juniorek w Peru, na których biało-czerwone zajęły 9. miejsce. Nowy nabytek Budowlanych także w tym roku znalazł uznanie w oczach selekcjonera kadry – tym razem seniorskiej, powołując Sikorską do szerokiego składu reprezentacji Polski najpierw przed turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, a teraz na Turniej o Puchar Jelcyna.

Grająca na środku bloku Aleksandra Sikorska pochodzi z usportowionej rodziny. Jej ojciec Andrzej jako piłkarz przez lata bronił barw stołecznej Gwardii i Legii. Trafił nawet do Galerii Sław „wojskowych". Po zakończeniu kariery sportowej poświęcił się pracy trenerskiej. Obecnie współpracuje z zespołem Polonii Warszawa w Młodej Ekstraklasie. W ślady ojca początkowo szedł brat siatkarki, który był bramkarzem. Przypomnijmy, że Sikorska to druga po Sylwii Pyci środkowa, która trafiła do zespołu z Łodzi. Ważny kontrakt z Budowlanymi wciąż ma Dominika Golec, do zespołu dołączyła również Sylwia Pycia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved