Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Fart coraz dalej od PlusLigi, w piątek kluczowe decyzje

Fart coraz dalej od PlusLigi, w piątek kluczowe decyzje

fot. archiwum

Fart Kielce może nie zagrać w przyszłym sezonie w PlusLidze, kilka innych drużyn jest w poważnych tarapatach. Kluczowe decyzje zapadną w przyszły piątek, gdy zbierze się Rada Nadzorcza PLPS. Wtedy też dowiemy się, ile ekip wystartuje w nowym sezonie.

Problemami finansowania klubów trzeba było się zająć poważnie już dwa, trzy sezony temu. Teraz sytuacja jest dramatyczna – uważa prezes Indykpolu AZS Olsztyn Mariusz Szyszko, który jest pomysłodawcą nowego podziału wpływów od sponsorów. Do tej pory kluby dostawały tym większe pieniądze, im lepsze miejsce zajęły w lidze (do rozdzielania było 4-5 mln zł). Nowa propozycja mówi o równym podziale, który najbiedniejszym da dodatkowe kilkaset tysięcy, ale oczywiście zabierze bogatszym. To jeden z pomysłów, który ma być kołem ratunkowym dla tonących ekip.

Kluczowe decyzje zapadną w przyszły piątek, gdy zbierze się Rada Nadzorcza PLPS. Wtedy też dowiemy się, ile ekip wystartuje w nowym sezonie. – Na razie nie mogę niczego powiedzieć, bo musimy wszyscy wspólnie porozmawiać w gronie rady. Mogę tylko zapewnić, że do końca czerwca skład ligi będzie jasny – deklaruje prezes PLPS Artur Popko.

Ten tajemniczy ton wynika z kłopotów, które targają kilkoma klubami PlusLigi. Według informacji Przeglądu Sportowego najbardziej zagrożoną wycofaniem z rozgrywek jest ekipa kieleckiego Farta. To o tyle dziwne, że do tej pory klub uchodził za stabilny i wypłacalny. Problemy głównego sponsora, a także brak porozumienia z władzami samorządowymi mogą spowodować, że drużyna straci główne źródło finansowania. Niestety w ciągu ostatnich dwóch dni telefon prezesa Mirosława Szczukiewicza był wyłączony. Wszystko wskazuje jednak na to, że działacz podjął już decyzję.Cały tekst Kamila Składowskiego w czwartkowym "Przeglądzie Sportowym".

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-06-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved