Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Ewelina Polak nową rozgrywającą AZS-u Białystok

Ewelina Polak nową rozgrywającą AZS-u Białystok

fot. archiwum

Do prawdziwej rewolucji kadrowej doszło w zespole z Podlasia - AZS-ie Białystok - po zakończonym sezonie 2011/2012. Nową rozgrywającą białostockiej ekipy została Ewelina Polak, która podpisała trzyletni kontrakt.

Do zespołu dołączyło już sześć nowych zawodniczek. Wcześniej kontrakty z AZS-em podpisały dwie reprezentantki Trynidadu i Tobago (Rheeza Grant, Krystle Esdelle) oraz trzy zawodniczki występujące w poprzednim sezonie w I lidze (Laura Tomsia, Natalia Kurnikowska oraz Sylwia Chmiel). Do tego grona dołączyła teraz Ewelina Polak, która też ostatnio reprezentowała barwy zespołu z zaplecza ekstraklasy. 19-letnia rozgrywająca grała w Sparcie Warszawa (jest jej wychowanką) i z tą drużyną zajęła dziewiątą pozycję w lidze. Ponadto Polak ma w swym dorobku medale mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych (kadetek, młodziczek, juniorek).

Po podpisaniu kontraktu z Polak kadra AZS-u jest prawie zamknięta. Prawie, gdyż do obsadzenia została jeszcze przede wszystkim pozycja libero. Ruchy kadrowe w AZS-ie po minionym sezonie były nieuniknione, gdyż część zawodniczek postanowiło poszukać sobie innego pracodawcy, a z części w białostockim klubie zrezygnowano. Dotychczas z drużyny odeszły: Dominika Sieradzan, Aleksandra Kruk, Lucie Muhlsteinova, Jelena Kowalienko, Ksenia Sizova, Małgorzata Właszczuk, Agata Durajczyk.

Cały artykuł w: Gazecie Wyborczej 

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved