Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > W Ostrowcu Św. chcą PlusLigi Kobiet

W Ostrowcu Św. chcą PlusLigi Kobiet

fot. archiwum

W zespole pierwszoligowych akademiczek z Ostrowca Św. wciąż pozostaje wiele znaków zapytania. Przed AZS-em KSZO zbrojenia, tymczasem w minionym tygodniu na Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym wybrano nowe władze klubu.

Jak donosi dziennik „Echo Dnia", do zebrania z udziałem władz samorządu terytorialnego doszło w zeszły czwartek. W ostrowieckiej hali MOSiR-u, gdzie zebrali się członkowie klubu, podjęto uchwały zatwierdzające sprawozdanie z działalności zarządu oraz komisji rewizyjnej w latach 2008-2012, a także udzielono tym organom absolutorium. Zdecydowano również, że przez kolejne cztery lata zarząd klubu będzie pracował w dziesięcioosobowym składzie, natomiast komisja rewizyjna – w trzyosobowym. Dzisiaj odbędzie się pierwsze posiedzenie zarządu, podczas którego wybrany zostanie prezes oraz jego zastępcy.

W czwartek na zebraniu obecni byli starosta ostrowiecki, Zdzisław Kałamaga, a także prezydent miasta, Jarosław Wilczyński. Obaj nie kryli sympatii do klubu, podkreślając, iż zrobią wszystko, aby wspierać siatkarki przynajmniej na dotychczasowym poziomie. Kałamaga poszedł nawet dalej, roztaczając przed zebranymi wizję ekstraklasy. – Interesuje mnie ostrowiecka kobieca siatkówka na poziomie PlusLigi i takie zadanie nowy zarząd i prezes sekcji piłki siatkowej otrzyma – powiedział starosta.

Na konkretne decyzje wciąż czekają siatkarki. Po zakończonym sezonie z AZS-em KSZO pożegnały się dwie Białorusinki: Lena Bernatowicz i Marina Winogradowa, a ofertę z Podlasia wybrały Laura Tomsia oraz Sylwia Chmiel. Niewykluczone, że w Ostrowcu Św. zabraknie również Pauli Słoneckiej. Wychowanka SKS "Szóstka" Biała Podlaska ma za sobą udany sezon, a jej pozyskaniem zainteresowany jest m.in. beniaminek z Torunia. Z naszych informacji wynika, że klub będzie musiał znaleźć nowego szkoleniowca. Dotychczasowy trener AZS-u KSZO, Dariusz Daszkiewicz, długo czekał na sygnał ze strony działaczy. W związku z przeciągającą się sytuacją związaną m.in. z dopięciem budżetu postanowił wrócić do męskiej siatkówki.źródło: Echo Dnia, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved