Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Mistrzostwa Europy nie dla Szczecina

Mistrzostwa Europy nie dla Szczecina

fot. archiwum

Jeszcze na początku maja tego roku zastanawiano się czy miasto zdąży z budową nowej hali w Szczecinie, która w planach miała gościć uczestników przyszłorocznych mistrzostw Europy siatkarzy. Jak okazuje się teraz, Szczecin wycofał się z organizacji.

W 2013 roku rozgrywki mistrzostw Europy będą gościć na spółkę w Polsce i Danii. Dla lepszego połączenia z miastami-gospodarzami duńskimi, mistrzostwa miały gościć w Gdańsku, Gdyni i Szczecinie. Problem z halą w tym ostatnim z polskich miast pojawił się już jakiś czas temu. Władze miasta wspólnie z wykonawcami doszli do wniosku, że może być problem z terminem oddania gotowego obiektu. Jak się okazało, teraz hala nie zostanie wykończona na czas, co jest jednoznaczne z wycofaniem się Szczecina z organizacji mistrzostw Europy.

W portalu ligowiec.net przedstawiono oświadczenie prezydenta Szczecina, Piotra Krzystka, w którym ten informuje o rezygnacji z współtworzenia europejskiego wydarzenia:„Podjąłem tę decyzję po ostatniej radzie budowy, ale także po wielu rozmowach i konsultacjach. Mam pewność, że oddanie hali we wcześniejszym terminie wymagałoby szaleńczego tempa prac i byłoby obłożone dużym ryzykiem. Nie chcemy budować hali kosztem jej jakości. Byłoby to nieodpowiedzialne. Nie budujemy jej tylko dla jednego wydarzenia.”

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved