Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. G: Tajwanki z pierwszym wygranym setem

WGP, gr. G: Tajwanki z pierwszym wygranym setem

Po wczorajszej porażce w meczu z Chinami reprezentacja Korei pokonała dzisiaj ekipę z Tajwanu, która wczoraj uległa biało-czerwonym. Tajwanki w spotkaniu dzisiejszym wygrały pierwszego seta w tegorocznych rozgrywkach World Grand Prix.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli faworytek dzisiejszego pojedynku, drużyny Korei Południowej. Szybko wypracowane prowadzenie na początku partii pozwoliło reprezentantkom Korei kontrolować przebieg wydarzeń na parkiecie i pewnie wygrać premierową odsłonę meczu 25:21. Druga partia okazała się historycznym wynikiem dla reprezentacji Tajwanu w tej edycji World Grand Prix. Podopieczne Norimasa Sakakuchi wygrały pierwszego seta w tegorocznych rozgrywkach. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, a przeciwniczki skapitulowały dopiero po długiej i zaciętej grze na przewagi (29:27). Porażka w drugiej odsłonie meczu podziałała na Koreanki jak przysłowiowa płachta na byka. Na początku trzeciego seta ton w grze nadawały jeszcze siatkarki z Tajwanu (9:7), ale w miarę rozwoju sytuacji przewaga zaczęła przechylać się na stronę Koreanek. Końcówka to pełna dominacja bardziej utytułowanego zespołu, który wygrał trzeciego seta 25:20. Takim samym wynikiem zakończyła się również czwarta, ostatnia partia pojedynku. Tym razem reprezentantki Korei Południowej już po kilku pierwszych piłkach wypracowały bezpieczne prowadzenie i utrzymały je do końca pojedynku.

Zwyciężczynie spotkania dominowały w większości elementów siatkarskich. W ataku Koreanki zdobyły 52 punkty, przy 49 oczkach przeciwniczek. W bloku triumfatorki pojedynku azjatyckiego również okazały się lepsze, choć przewaga nie była zbyt wyraźna (13:10). Jedynym elementem w którym reprezentantki Tajwanu dorównały przeciwniczkom, była zagrywka. Oba zespoły popisały się pięcioma punktowymi serwisami. Na przestrzeni czterosetowego meczu siatkarki z Tajwanu popełniły aż 32 błędy własne. Statystyka po drugiej stronie siatki również nie była imponująca. Koreanki po własnych pomyłkach oddały 26 oczek. Wśród pokonanych najwięcej, mianowicie 20 punktów zdobyła Chen Wan Ting. W zespole Korei Południowej 19 punktów do dorobku drużyny dołożyła Kim Hee-Jin.

Tajwan – Korea Południowa 1:3
(21:25, 29:27,  20:25, 20:25)

Tajwan: Teng Yen Min (14), Wang Sin Ting (4), Chen Wan ting (20), Chen Wan Ching (3), Wen I Tzu (9), Tsai Yin Feng (13), Yang Meng Hua (libero) oraz Wu Ko Jou, Le Yi Ping, Liao Wan Ju (1) i Yen Pei Ling
Korea Płd.: Ha Joon-Eem (6), Han Yoo-Mi (10), Han Song-Yi (14), Yang Hyo-Jin (18), Kim He-Jin (19), Le Sook-Ja (3), Kim Hae-Ran (libero) oraz Lim Hyo-Sook